Szczecinecka straż miejska w nowej odsłonie!

  • KW
  • 2014-10-30 12:00:47
Szczecinecka straż miejska w nowej odsłonie!
  • Foto: TV Gawex

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta został poruszony słynny już temat incydentu ze strażą miejską. Burmistrz poinformował, że wkrótce strażnicy przejdą dodatkowe szkolenia oraz zostaną wyposażeni w kamery przypinane do munduru.

Każdego dnia  w naszym mieście dochodzi do aktów wandalizmu. Straż miejska się pyta, co mamy robić? Oczywiście macie postępować tak jak dotychczas, oczywiście bardziej rozważniej -mówi burmistrz. W samochodach straży miejskiej, zostaną umieszczone kamery, każdy strażnik będzie musiał mieć także kamerę przypiętą do swojego munduru. Interwencja straży będzie cały czas nagrywana, ale to nie znaczy, że nie macie interweniować. Z chuliganami trzeba ostro postępować i takie są wytyczne dopóki ja jestem burmistrzem - powiedział Jerzy Hardie-Douglas podczas dzisiejszej  ostatniej sesji Rady Miasta w tej kadencji.

Burmistrz zaznaczył także, że rozmawiał z Komendantem Straży Miejskiej, o tym, że straż nie ma się chować w mieście, tylko interweniować. Straż miejska będzie w tych miejscach, gdzie jest wzmożone działanie chuliganów i mam nadzieję, że będzie reagowała bez strachu - powiedział Burmistrz. W tej sprawie głos, także podczas dzisiejszego spotkania w Ratuszu, zabrał radny Roman Matuszak, który stwierdził, że naszej straży miejskiej w tej interwencji zabrakło profesjonalizmu. Strażników trzeba szkolić, żeby potrafili działać skutecznie w momentach gdy jest duży stres, i w momentach, kiedy delikwenci zachowują się w sposób prowokujący. A gra chuliganerii nie ma usprawiedliwienia, trzeba ją tępić i tu się zgadzam z burmistrzem. 

Komentarze (4)

Mistrz 2014-10-30 12:23

co wam po tych kamerach....? i tak jesli dojdzie do jakiegos incydentu to okaze sie ze kamery sie zepsuły lub dziwnym trafem zostaną wyłaczone -.-

060795 2014-10-30 20:58

..... ta straz... policja jest od tego ... za malo hajsu w miescie ??

awax 2014-10-31 10:54

Trzeba szkolić,a co robiono przez ostatnie 7 lat??? "bardziej rozważnie" czyli najpierw sprawdzić czy klient nie nagrywa,a potem w m***ę i gaz ????

Łukasz 2014-11-02 20:45

A koszta znowu poniosło by miasto. Dają sobie Państwo sprawę ile kosztuje taki system i przechowywanie tak dużej ilości nagrać? Mówimy tutaj o setkach tyś. zł.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: