Wzruszający Dzień Mieszkańca w Bornem Sulinowie

  • KW
  • 2014-10-24 12:45:53
Wzruszający Dzień Mieszkańca w Bornem Sulinowie
  • Foto: TV Gawex

W czwartek, 23 października w Domu Pomocy Społecznej, w Bornem Sulinowie odbyła się wyjątkowa uroczystość związana z obchodami Dnia Mieszkańca.

Wczorajsza uroczystość obchodzona była w Domu Pomocy Społecznej po raz drugi. Jest to uroczystość, którą obchodzimy co roku, a od ubiegłego roku rozszerzyliśmy formułę uroczystości, bo wcześniej spotykaliśmy się z okazji Dnia Seniora, a od 2013 roku spotykamy się na Dniu Mieszkańca, ponieważ są w naszym gronie takie osoby, które niekoniecznie czują się jeszcze seniorami i metryka pokazuje, że seniorami nie są(...). Cieszymy się, że przyjęliście Państwo nasze zaproszenie na to dzisiejsze spotkanie - rozpoczęła imprezę Pani Krystyna Berdyńska, dyrektor DPS w Bornem Sulinowie. 

Tegoroczna impreza Dnia Mieszkańca to niesamowite świętowanie. Świetna, rodzinna atmosfera, a także wiele emocji i łez wzruszenia nie tylko w oczach mieszkańców ale także pracowników i zaproszonych gości. Opiekunowie i dyrekcja zorganizowali świetny program artystyczny, który był jednocześnie zabawny i wzruszający. Wystąpiły między innymi "Słowianki", które wykonały słynny utwór "My Słowianie". Swoich podopiecznych zachwyciła także Pani Krystyna Berdyńska, która zaśpiewała utwór "Czas nas uczy pogody".

Imprezie towarzyszyło również otwarcie dwóch nowych miejsc w borneńskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Pierwsze to pokój "poznawania świata", w którym mieszkańcy będą mogli odpocząć, zrelaksować się i pracować z terapeutami. Drugie miejsce to tzw. "sosnowe uroczysko", czyli drewniana wiata przygotowana specjalnie dla mieszkańców do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: