Porozumienie Samorządowe z hasłem wyborczym: "Pomocni, przyjaźni, skuteczni"

  • KW
  • 2014-10-24 08:22:53
Porozumienie Samorządowe z hasłem wyborczym: "Pomocni, przyjaźni, skuteczni"
  • Foto: TV Gawex

Kolejna konwencja wyborcza za nami. Tym razem swoje hasło wyborcze i postulaty przedstawili kandydaci startujący z ramienia Porozumienia Samorządowego.

Dzisiaj rozpoczynamy konwencję wyborczą Porozumienia Samorządowego. Ja przepraszam, że jest tak mało miejsca, ale wierzcie Państwo, że jest nas 124 kandydatów do samorządów gmin i powiatu szczecineckiego. Dlaczego tak dużo? Dlatego, że nie jesteśmy partią, że większość z Was chce wziąć udział w wyborach właśnie dlatego, że nie jesteśmy utożsamiani z żadną partią. Jesteśmy ugrupowaniem obywatelskim, inicjatywą obywatelską. Cieszę się ogromnie, że jesteśmy dzisiaj tu, wszyscy razem - rozpoczął Krzysztof Lis Starosta Szczecinecki.

"Pomocni, przyjaźni, skuteczni" - tak brzmi hasło wyborcze, zaprezentowane przez Porozumienie Samorządowe, podczas wczorajszej konwencji wyborczej. Nie zabrakło podsumowań i prezentacji przykładów działań, które udało się zrealizować podczas mijającej właśnie kadencji. Ja osobiście liczę, że wyborcy widząc taki materiał zagłosują właśnie na naszych kandydatów - mówił lider Porozumienia Samorządowego. 

Co może zdarzyć się w powiecie szczecineckim i gminach powiatu przy udziale Porozumienia Samorządowego? W skrócie, lider PS, Krzysztof Lis przytoczył punkty z programu wyborczego, w którym zawiera się między innymi nowe miejsca pracy, wspieranie osób bezrobotnych, edukację, infrastrukturę drogową i zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Mówiono także o planach współpracy z innymi samorządami oraz o rozwoju lokalnej turystyki i agroturystyki. 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (2)

awax 2014-10-28 10:12

DINOZAURY BUDZĄ SIĘ PRZED WYBORAMI. Cały przedstawiony program wyborczy nijak się ma do tego co działo się w obecnej kadencji,a działo się jedynie to na co pozwolił Burmistrz. Skąd ta nagła zmiana ? Merytorycznie odnoszac się do obiecanek Pana Lisa mogę jedynie zapytać dlaczego tego nie realizowano do tej pory???? W kwestii szkoleń dla bezrobotnych:czy zamierza Pan wyszkolić kolejne setki operatorów wózków widłowych??Jesteśmy już chyba Powiatem o największej ilości bezrobotnych posiadajacych nikomu niepotrzebne "uprawnienia" nie poparte umiejętnościami w nich wskazanymi. Czytam obietnice utworzenia pełnomocnika do kontaktów z Podmiotami Gospodarczymi w kwestii przeciwdziałania bezrobociu !!!!!!!!! Panie Lis,czy w Powiatowym Urzędzie Pracy pracuje za mało ludzi??? co oni dotychczas robili? nie kontaktowali się z przedsiębiorcami? Oj z kilkoma na pewno. Tworzenie nowych miejsc pracy??? dodatkowe etaty w Urzędzie??? Może jeszcze po wyborach rozdział środków na tworzenie miejsc pracy będzie jawny?bo na razie kryteria tego podziału zna tylko Starostwo. EKOLOGIA I OCHRONA ŚRODOWISKA - żeby obiecywać cokolwiek w tym temacie trzeba mieć pojęcie co to oznacza. Pan Starosta już pewnie wie ,że czynnikiem roboczym w pompach ciepła,agregacie na lodowisku,klimatyzatorach itp nie jest glikol ani woda ale kilka tysięcy bardziej szkodliwy od CO tzw "FREON" . Może chociaż tyle wyniósł Pan z dwóch konferencji zorganizowanych przez Krajowe Centrum Innowacji Chłodnictwa I Klimatyzacji. Co z tego,że wiedza jest skoro w praktyce nawet Starostwo nie przestrzega rygorystycznych przepisów w kwestii kontroli urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. Temat odnawialnych żródeł energii to jeszcze inna bajka .Za wcześnie przypinać sobie medale za pompy ciepła,moja propozycja BEZPŁATNEGO dokonania oceny efektywności energetycznej tych urzadzeń jest aktualna.Czyżby obawiano się,że może okazać się ,iż "Król jest nagi"??? Panie Lis zarówno Pan jak i Pana ugrupowanie mieliście wystarczająco dużo czasu aby zrobić coś pożytecznego dla mieszkańców powiatu,jedyne w co ja bym uwierzył to np obietnica zakupu i zamontowania klęczników przed Waszymi gabinetami. Reasumując to najbardziej potrzebne byłyby szkolenia z DEMOKRACJI dla Szanownych Urzędników. Nie wiem czy będzie lepiej po ewentualnej zmianie na szczecineckich "stołkach",ale z pewnością nie będzie gorzej. Mam tylko nadzieję,że kilka osób po wyborach przekona się w praktyce jak wspaniale funkcjonuje PUP .

unimq 2014-11-06 21:59

dla was wybory powinny trwać co najmniej 4lata - tak dobrze to wygląda; gorzej po wyborach - walka z bezrobociem polega w tym powiecie na zatrudnianiu emerytów w placówkach starostwa- patrz szkoła w Białym Borze,

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: