Sojusz Lewicy Demokratycznej zdenerwowany na Komisję Wyborczą

  • KW
  • 2014-10-22 12:48:34
Sojusz Lewicy Demokratycznej zdenerwowany na Komisję Wyborczą
  • Foto: TV Gawex

Wczorajsza (21.10) konferencja, zwołana przez szczecineckie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej dotyczyła kłopotów z rejestracją list kandydatów na radnych oraz Straży Miejskiej.

Trzeba przyznać, że faktycznie ugrupowanie to ma spore kłopoty, gdyż pięciu kandydatów zgłoszonych właśnie przez SLD w Szczecinku nie zarejestrowano. W Szczecinku duch demokracji przegrał ze smrodem biurokracji. Oznacza to tyle, że decyzją kilku członków Miejskiej Komisji Wyborczej pięcioro kandydatów SLD Lewica Razem nie zostało zarejestrowanych w wyborach samorządowych, w okręgu jednomandatowym do Rady Miasta Szczecinek. Czy na zgłoszeniu kandydatów były jakieś zastrzeżenia lub uchybienia? Nie! Aczkolwiek to przestroga na przyszłość dla innych kandydatów. Nie wpisanie w dokument imienia ojca wcale nie oznacza, że ten kandydat tego ojca nie posiada, ale w oczach komisji może to być już przyczyna do tego, żeby tego kandydata nie zarejestrować - mówił rozżalony Grzegorz Poczobut, Przewodniczący RW SLD w Szczecinku. W związku z zaistanialą sytuacją, do rady miasta z ramienia SLD nie wystartują więc: Andrzej Bratkowski, Magdalena Ganobis, Roman Miazga, Krystyna Rzepkowska, a także Irena Victorini. 

Druga część wczorajszej konferencji dotyczyła także gorącej w ostatnich dniach sprawy dotyczącej pobicia przez szczecineckich strażników miejskich 20-letniego mężczyzny. Członkowie SLD jednogłośnie opowiedzieli się za tym, aby zlikwidować Straż Miejską w naszym mieście. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: