Strażacy rozdawali czujniki tlenku węgla w Drawsku Pomorskim

  • KW
  • 2014-10-22 09:02:45
Strażacy rozdawali czujniki tlenku węgla w Drawsku Pomorskim
  • Foto: www.drawskopomorskie.com

W dniu 19 października 2014 roku w Drawsku Pomorskim na pl. Leopolda Kuczerawego członkowie drawskiego Stowarzyszenia ŻAREK oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim zorganizowali happening bezpieczeństwa, którego tematem przewodnim był tlenek węgla i zagrożenia wynikające z jego oddziaływania na organizm ludzki.

W ramach akcji „Twoje bezpieczeństwo za małą inwestycję”, na którą Stowarzyszenie ŻAREK otrzymało dofinansowanie z Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, przygotowano konkursy, w których nagrodami były czujniki tlenku węgla. Rozdano ponad 50 czujników dla mieszkańców Drawska Pomorskiego. Działania drawskich strażaków każdorazowo wspierane są przez władze gminy.

Kolejne działania pokazowe odbędą się 28 października na pl. Konstytucji w Drawsku Pomorskim. Ćwiczenia służb ratowniczych związane będą z udzielaniem pomocy w zdarzeniach z dużą liczbą poszkodowanych. W działania te zaangażowane zostaną siły i środki drawskich służb ratunkowych oraz zespoły ratownictwa medycznego Canadian Armed Forces.

info: Marcin Łukasz/UM Drawsko Pomorskie, galeria foto: www.drawskopomorskie.com

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: