Komentarz Burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa w sprawie SM tylko w TV GAWEX!

  • KW
  • 2014-10-20 13:03:40
Komentarz Burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa w sprawie SM tylko w TV GAWEX!
  • Foto: TV Gawex

Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas w naszym studio skomentował dziś wrzawę, która ma miejsce w całej Polsce, ze szczecinecką Strażą Miejską w roli głównej.

Jutro, 21 października odbędzie się konferencja prasowa w związku z bulwersującym zachowaniem funkcjonariuszy Straży Miejskiej, podczas której burmistrz zapowiedział szerzej skomentować całą sytuację. Dziś natomiast, w naszym studio, zdecydował się krótko opisać całą tą sytuację. 

Nie chcę polemizować z jednym aspektem tej sprawy, to znaczy z tym, że Straż Miejska z całą pewnością przekroczyła swoje uprawnienia i to chyba jednoznacznie wynika z nagrania. Natomiast to, co w tej chwili jest pokazywane na temat Szczecinka w mediach ogólnopolskich jest niezwykle niesprawiedliwe i pokazywane w bardzo kłamliwym świetle. Przekaz w mediach ogólnopolskich jest taki, że jest takie miasto jak Szczecinek gdzie jak się przyjedzie, a człowiek zapomni dowodu osobistego to podchodzi Straż Miejska, legitymuje jak za czasów stanu wojennego i jeśli nie masz dowodu osobistego czy innego dokumentu no to wezmą pana do "suki", tam pobiją, kopną i wyrzucą przed szpitalem. Taki jest mniej więcej przekaz w skrócie. Tymczasem nikt nie mówi o drugim aspekcie tej sprawy. Człowiek poszkodowany, jest doskonale znany Straży Miejskiej i Policji. Młody, 20-letni człowiek ma na swoim koncie 53 interwencje organów porządkowych, 7 spraw skierowanych do sądu, jest dwukrotnie karany mandatem, reszta to były pouczenia. Za każdym razem były to różnego rodzaju burdy, picie alkoholu, zaczepianie ludzi. Dziś jest on przedstawiany w mediach jako bohater pozytywny, kolejne telewizje go dziś zaczepiały, fotografowały, a on w roli gwiazdora tu występuje. Cały incydent został nagrany przez jego kolegę. Ciekawe, że wszyscy mieli dyktafony, komórki, których właśnie podczas interwencji używali. Ten młodzieniec, który nagrywał zatrzymywany był 97 razy! Mówię to do mieszkańców Szczecinka, aby mieli prawdziwy obraz całej tej sytuacji... - mówił w rozmowie z nami Burmistrz.

Całą wypowiedź możecie usłyszeć i zobaczyć dziś w programie lokalnym o godzinie 17:15. 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (29)

AntyPO 2014-10-20 13:38

Czyli został potraktowany jako stały klient? Co za absurd.

mieszkanka 2014-10-20 15:01

To jest sensowny komentarz, robią z nas barbarzyńców na całą Polskę. A ci chłopcy - to aniołki nie są gołym okiem widać. Jednak strażnik przekroczył swoje kompetencje i musi ponieść za to konsekwencję

Edgar 2014-10-20 15:02

Niech tu TVN przyjedzie w weekned w nocy i pokaże jak się ci porządni obywatele zachowują

xxx 2014-10-20 15:37

To była prowokacja

Lol 2014-10-20 15:47

Agresor ofiarą. Siła mediów

Dego12 2014-10-20 15:52

Burmistrz nie daje sobie wejść na głowę no i dobrze. Wszyscy oni tylko sensacji szukają!!

Chuck Noris 2014-10-20 16:04

Panie burmistrzu, pan się wstydzi. Dlaczego pan dyskredytuje ofiarę? To jest nieetyczne.

andrzej 2014-10-20 16:54

Wszystko pięknie tzn. w ocenie burmistrza jak ktoś jest na bakier z prawem to należy go traktować jak śmiecia Co to za argument że był wielokrotnie notowany Kazdy człowiek ma swoje prawa

Piotrek 2014-10-20 17:12

Co mnie obchodzi co to za koleś ".. podpiszesz czy gaz..." w wolnym kraju? tu nie chodzi o jednego łobuza i jednego srażnika. W Szczecinku jest przyzwolenie na takie zachowanie strażników

obywatel 2014-10-20 17:23

Bełkot! Panie Burmistrzu tak nie można. Odwagi. To nie powinno się wydarzyć i tyle. Przylepianie komuś łatki jest bardzo krzywdzące i niesprawiedliwe. Nie można jeśli ktoś coś zrobił niewłaściwie zakładać, że jest złym człowiekiem. Każdy z nas popełnia większe lub mniejsze błędy. Ale czy chcemy być od razu skreśleni przez społeczeństwo. Wydaje się, że interwencje wobec tego chłopak to już był taki stały rytuał SM. Każdy rzuca coraz to większe cyfry dotyczące liczby interwencji wobec tego chłopaka. Widać jakość tych interwencji (za nic) aby tylko mieć na koncie kolejne zatrzymanie to będzie premia. Nie generalizujmy tej sytuacji do całej SM, bo na pewno pracują tam też wartościowi ludzie, którzy chętnie służą pomocą. Bulwersujący tutaj może być fakt zachowania prokuratury, która (wg tego chłopaka ) do tej pory nie zrobiła nic i pewnie umorzyłaby postępowanie.

an3sa11 2014-10-20 17:26

to ile razy były interwencje, nie usprawiedliwia kłamstwa i chamstwa ze strony SM . Pan Grondys gdyby miał trochę honoru odszedłby gdyż nie jest to pierwszy wybryk jego podwładnych

dorcia 2014-10-20 17:35

Akurat w tej sprawie zgadzam się z burmistrzem,ci ludzie to młodzi bandyci myślę,że zaplanowali tą prowokacje.Niejednokrotnie widziałam ich skandaliczne zachowanie,a szczególnie branie sobie towaru z półki z pobliskiej biedronki.

dziawkares 2014-10-20 17:38

Był zatrzymany czy spisany 97 razy? To wielka różnica, bo ci komandosi ze straży często spisują człowieka dla samego spisania, zupełnie bez powodu.

Kajsa 2014-10-20 17:52

Burmistrz ma rację. Przestępcy robią się na bohaterów, a miastu robią trzodę na całą Polskę

zaniepokojony 2014-10-20 17:54

Przedwyborcza Prowokacja????!!! Kto pociąga za sznurki!!

Ananiasz43 2014-10-20 18:05

Komendant SM może zostać poświęcony i "żywcem spalony" w ofierze mediom. Cała sprawa mocno zaczyna rzutować na wybory. Czy to prowokacja?

Monika 2014-10-20 18:13

Panie Burmistrzu proponuję referendum miejskie w sprawie utrzymania SM - mieszkańcy płacą, niech mieszkańcy zdecydują

mieszkanka 2014-10-20 18:15

Dokładnie, 97 razy zatrzymany to można katować już traktują jak swojego. jak tu można mieć prawdziwy obraz sytuacji co za słowa... i to przed wyborami? Panie kochany, czy to tak miało być?

awax 2014-10-20 18:21

Panie Burmistrzu,czy wobec tego w Szczecinku można bić chuliganów? jakie wykroczenia muszą mieć na sumieniu w przeszłości żeby gazem,a jakie żeby tylko pałeczka? Oj żebyśmy tak nie zaczęli oceniać przeszłości co niektórych lokalnych polityków. Mnie nie obchodzi czy to grzeczny chłopak czy chuligan od oceny i ewentualnej kary jest Sąd. Tak w ogóle to po jaka cholerę strażnicy żądali dowodu znając jego dane na pamięć i dlaczego 3 tygodnie zamiatano pod dywan sprawę? Ile jest takich zamiecionych bo nikt nie włączył dyktafonu???

Komentator 2014-10-20 18:23

Puk puk burmistrzu, Michał Szczerba z PO do pana apeluje, trzeba wypalić zło w Szczecinku. Hahaha

Oglądam o SM w Szczecinku 2014-10-20 18:43

Dziewulski w TVP dobrze mówi. Facet mówi, że Chłopak prowadzi narrację "czemu mnie bijesz" dusisz mnie" on opowiada to czego nie widać na nagraniu. To jest ustawka na SM. Sugeruje że film może być zmontowany. Wszystkie warianty trzeba spokojnie rozpatrzyć.

xyz 2014-10-20 18:55

Fakt faktem nie powinni tego zrobic a mlody za glupi na Ustawke-moze to i prowokacja ale bez przesady to nie pierwszy przypadek albo chowaja sie za.krzakami zeby wlepic komus mandat albo udaja policjantow z jajami. Nie po to ta instucja powstala. Z calym szacunkiem dla Pana Burmistrza jestem za Panem ale Pan Grondys nie nadaje sie na ta funkcje.Moim zdaniem taka osoba powinna budzic zaufanie sympatje byc pomocny dla spoleczenstwa a niestety Pan G taki nie jest wrecz przeciwnie wyglada na cha...a i prost...Ale to tylko moje.skromne zdanie.Jeżeli SM ma pozostac to Panie Butmistrzu kogos tam posadzic kto wzbudza zaufanie i ogarnie caly ten syf.

JerzyP 2014-10-20 19:24

Panie Burmistrzu proszę spojrzeć w lustro i uczciwie się przyznać do porażki pana działań w sprawie Straży Miejskiej. Z pana słów wynika, że jak ktoś dostał mandat to pierwszy lepszy urzędnik lub strażnik może człowieka skatować i wszystko jest OK ! bo przecież miał kilka mandatów. Panie Burmistrzu przecież pan publicznie swoją wypowiedzią popiera działania Straży Miejskiej, usprawiedliwiając jej działania słowami - "Tymczasem nikt nie mówi o drugim aspekcie tej sprawy. Człowiek poszkodowany, jest doskonale znany Straży Miejskiej i Policji. Młody, 20-letni człowiek ma na swoim koncie 53 interwencje organów porządkowych, 7 spraw skierowanych do sądu, jest dwukrotnie karany mandatem, reszta to były pouczenia. Za każdym razem były to różnego rodzaju burdy, picie alkoholu, zaczepianie ludzi. Dziś jest on przedstawiany w mediach jako bohater pozytywny, kolejne telewizje go dziś zaczepiały, fotografowały, a on w roli gwiazdora tu występuje. Cały incydent został nagrany przez jego kolegę. Ciekawe, że wszyscy mieli dyktafony, komórki, których właśnie podczas interwencji używali. Ten młodzieniec, który nagrywał zatrzymywany był 97 razy! Mówię to do mieszkańców Szczecinka, aby mieli prawdziwy obraz całej tej sytuacji" - jako mieszkanie Szczecinka uważam, że Pan również powinien podać się do dymisji bo to skandal się tak wypowiadać i bronić Straż Miejską i jej nieudolnego komendanta !!! Proszę dodać publicznie, że to nie jest pierwsze pobicie mieszkańców Szczecinka co pokazują sprawy w prokuraturze.

obiektywny 2014-10-20 19:44

Brawo panie Douglas !!! na spokojnego nie trafilo ,wielki pokrzywdzony.... zal sluchac jego wypowiedzi ....tez kiedys bylem mlody i niejednokrotnie spisywany ale nigdy nie bylo agresywnego zachowania z zadnej strony pelna kultura konczyla sie na pouczeniach a tu ewidentnie najpierw robili szopke a kiedy wyprowadzili straznikow z rownowagi dopiero zaczeli nagrywac .....ustawka !!!! Nie dajmy rozwijac sie mlodocianej bandyterce bo wieczorem na miasto nie wyjdziemy !!!!

Iskor 2014-10-20 21:35

media robią ludziom sieczkę w głowach - z takiej głupoty nakręcić taka aferę???!!! Nie ma co gadać!

obywatelka 2014-10-20 22:37

Strażnik nie miał prawa- to oczywiste, nikt nie jest innego zdania. Natomiast to co dzieje się w Szczecinku, prawie na każdym osiedlu woła o pomstę do nieba. Nikt nie czuje się bezpieczny jeżeli trafi na grupkę łobuzów, nie mają szacunku do nikogo i nie obchodzi ich , że ktoś inny chce tylko tamtą drogą przejść, robią wszystko aby sprowokować. Aby coś i kogoś oceniać należy wziąć wszystkie aspekty tej sprawy pod uwagę. Wcale bym się nie zdziwiła, gdyby to nagranie było zrobione pod czyjąś instrukcję.

mieszkanka 2014-10-20 22:53

Nie wazne ile razy byl prowadzona interwencja wobec tego chlopaka...kazdy z nas powinien byc traktowany z humanitarnym podejsciem i godnoscia. Czy teraz gazem zmusza sie do podpisywania dokumentow? To okropne...i to sie dzieje w demokratycznym kraju?! Te wyczyny straznikow powinny miec powazne konsekwencje i nie powinno byc przyzwoleni na przemoc i takie traktowanie!

KRZYSIO 2014-10-21 00:12

Tak trzymać pałą i gazem....Panie Burmistrzu zwykła wpadka pana ekipy a co by się działo gdyby telefony nagrywały,,,,,,,,,,,,,,.Tak sobie pomyślałem że chłopak nie jest święty ale ON nie dostaje xxx kasy z naszych podatków i mimo że jest taki szary i dla rządzących zwykły--NIE BĘDZIE PRZECIEŻ NA BILBORDACH O WIZJACH NASZEGO MIASTA -- ma swoje prawa i tego nikt mu nie zabierze--nawet PO

Arci 2014-10-22 06:37

W Szczecinku władza katuje ludzi, a jeszcze wyższa władza mówi że jest dobrze. Gdzie my żyjemy?