Oficjalny komunikat Urzędu Miasta w sprawie Straży Miejskiej

  • KW
  • 2014-10-20 11:03:38
Oficjalny komunikat Urzędu Miasta w sprawie Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

Dziś o godz 11.00 przed Ratuszem Tomasz Czuk, rzecznik Urzędu Miasta Szczecinek, przeczytał oficjalne komunikat w sprawie nadużycia szczecineckiej Straży Miejskiej.

Oficjalny komunikat Urzędu Miasta brzmi następująco: 

Podczas spotkania komendanta Straży Miejskiej Pana Grzegorza Grondysa z Burmistrzem Szczecinka Panem Jerzym Hardie-Douglasem komendant przedstawił swoje stanowisko w sprawie incydcentu dotyczącego interwencji Straży Miejskiej, 3 października br. Równocześnie komendant oddał się do dyspozycji Burmistrza. Burmistrz Miasta Szczecinka nie podjął jeszcze w tej sprawie decyzji, czy przyjmie jego rezygnację. Jeśli chodzi o strażników, którzy brali udział w tym bulwersującym wydarzeniu to decyzje przedstawiają się następująco: jeden ze strażników za przekroczenie uprawnień został w dniu dzisiejszym zwolniony z pracy za ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych, w trakcie służby. W stosunku do dwóch pozostałych komendant Straży Miejskiej podjął decyzję do ich urlopowaniu do czasu wyjaśnienia całej sprawy. 

Relacja z dzisiejszych wydarzeń już o 17:15 w programie lokalnym, zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (25)

JK 2014-10-20 11:29

Straz miejska powinna byc zlikwidowana.Jak sie czyta tygodniowe relacje o pracy Strazy z Bornego Sulinowa to nie wiem czy sie smiac czy plakac.Przewaznie dwie interwencje ,jeden mandat a pensja leci.Nagminnie psy puszczane bez smyczy,zasrane chodniki i trawniki a jadaca " Straz" tego nie widzi...moze sie boi interweniowac?????

Paweł 2014-10-20 11:32

Jaja jak berety xD

Markus 2014-10-20 11:32

A mnie zastanawia dlaczego p.Grondys wypowiadając się w imieniu straży miejskiej nie występuje w mundurze?? Czyżby tak się wstydził tej formacji? Przecież nie występuje jako osoba prywatna.

obywatel 2014-10-20 11:43

Panie Czuk zaskoczył Pan mnie takim oświadczeniem. Tak jakby ono nie było Pana. Zawsze Pan atakuje a tu zachował się Pan jak prawdziwy PR-owiec. Tak, stało się coś złego, przepraszamy, wyciągniemy konsekwencje. Brawo

Anna 2014-10-20 11:52

Ale wszystkim ten koleś zagrał na nosie. Chłopak jest notowany 40 razy za naruszanie spokoju - a teraz proszę jaka gwiazda, we wszystkich TV go pokazują!

Ana 2014-10-20 12:33

Nie ważne ile razy notowany. Nawet gdyby był i 100 razy zatrzymywany to nie mieli prawa traktować go w ten sposób! G***iarz pewnie swoje ma za uszami ale to nie usprawiedliwia zomowskich metod! Szczecinek tak zabiegal o obecność w mediach i proszę - dreams come true.

awax 2014-10-20 12:42

Tyle mediów to może warto im pokazać mostek na Niezdobnej, szklany dach i gdyby tak jeszcze "makietkę" z kolejki gondolowej ..........

aguś 2014-10-20 12:50

Chłopak mógł być nawet 1000 razy notowany, czy też wulgarny, albo agresywny, ale ludzie na litość boską, żeby tak go skatować. To czy każdy rodzic, który nie radzi sobie z zachowaniem dziecka powinnien tak reagować, lać i gazem traktować. Paranoja, strażnicy normalnie siedzieć powinni za nic nie zrobienie i przyzwolenie do takiej interwencji, a nie urlop, a później co wrócą jak sprawa ucichnie.

Bvard 2014-10-20 13:15

I potem się dziwicie za co my młodzi ludzie nie szanujemy Policji i Straży miejskiej ?? Wszyscy rzucają mięsem podobno bezpodstawnie?? Że niby chłopak 40 razy notowany ?? Co to za wyjaśnienia jakiś buraków z okna bloku na 5 piętrze(monitoring 24). Podejrzewam za 34 z tych 40 "notowań" pochodzi o takich właśnie obywateli współpracujących ze strażą miejską, bo chłopak po 23 siedzi na ławce.... Ten kraj i Ci ludzie sprowadzają ten kraj na dno. Najlepiej wprowadźmy z powrotem komunę to będą wtedy narzekać ze po 23 nie mogą siedzieć po oknach....

Polak 2014-10-20 13:18

Straż Miejska spisując bez powodu ludzi bo im się tak chce... Zakłada kartotekę karalności :) parę razy szedłem wieczorem i spisywali mnie bez powodu bo była noc np. albo bo coś się działo i w razie czego spisywali żeby mieć potencjalnych podejrzanych:) Gdy raz odmówiłem mandatu i poszedłem na wyjaśnienia do komendy straży miejskiej okazało się ,że byłem karany czy też pouczany pare naście razy:) także wybaczcie ale to jest żenujące:)

mik 2014-10-20 13:25

Może i to była prowokacja, ale temu panu SM widocznemu na nagraniach w końcu ktoś coś udowodni. Mój partner został przez niego zatrzymany za zakłócanie ciszy nocnej grubo przed 22 i również wzięty na pakę, a że nie dał się pobić to dostał wyrok za napaść na SM. Bo słowo przeciw słowu, to wiadomo że prawo stanie po stronie SM.

mieszkanka 2014-10-20 13:29

Krótko i na temat, brawo dla rzecznika! Ci dziennikarze to hieny! Koksują ten temat jak Katastrofę Smoleńską na wszystkich stacjach od rana!!! to nic innego się w kraju nie dzieje!??

Halina 2014-10-20 13:33

Co na to Pan Burmistrz! jestem ciekawa jego stanowiska w tej sprawie?

olo 2014-10-20 15:00

No to teraz przez plac nie przejdzie nikt hahaha I bardzo dobrze że w ryło dostał tylko szkoda że śladów po tym biciu i katowaniu nie widać - widać słabo bili ! A niech mi jeszcze raz jape wydrze pod oknami to sam zejdę i pokażę jak wygląda interwencja! Banda matołów z deptaka!

wyborca 2014-10-20 15:06

Jasne, zlikwidujmy Straż Miejską i dajmy gaz pieprzowy kibolom i chuliganom, A! i zgaśmy światło jak sugeruje jedno z ugrupowań politycznych startujących do Ratusza.

WOW! 2014-10-20 15:09

Takiego Sajgonu - to tu jeszcze nie było!!

Buła 2014-10-20 15:42

No to kibole zagrali władzy na nosie!

Co za Meksyk!! 2014-10-20 15:46

Taki bandzior ci może wszystko, a ty mu nic!! Policja powinna być na takiej interwencji, która ma uprawnienia. Jak koleś ma 50 interwencji na koncie a drugi 100 to powinni obaj w pierdlu siedzieć!!!

Dudek 2014-10-20 15:48

Możliwe, ze to prowokacja chuliganów była, którzy chciali się odegrac na SM

Arnold 2014-10-20 15:50

przestepca jest ofiarą - pięknie. Wszyscy znają tego kola co tak chętnie przed kamerami pozuje, biedaczek

jaśko 2014-10-20 16:22

Tak tak - promujemy młodocianych bandziorów - tak trzymać ! 50x przeciwko gnojowi interwencji a tu się gwiazdora z niego robi. Burmistrzu - pokaż jaja i zrób gnojowi koło du.. !

moni 2014-10-20 17:09

Smiesza mnie komentarze typu chlopak byl spisywany xx razy, to nie znaczy ze zasluzyl sobie na to.by traktowac go jak smiecia,gdyby tego nie naglosnil zamieciono by cala sprawe pod dywan zeby tylko miasto uniknelo "zlej slawy"..

obcy 2014-10-20 19:10

''zagazowac'' i po klopocie

zdenerwowany 2014-10-21 13:34

!!!Powinni ich zamknac w tym "radiowozie" psiknac im tego gazu pare butli, pozniej wypuscic ich i SKOPAC !!

Dora 2014-10-21 21:28

To jest straż miejska?! To są bandyci w mundurach na których idą ciężko zarobione pieniądze podatników!!! Hańba!!!