Pierwszy mecz rugby w Szczecinku

  • KW
  • 2014-10-20 09:36:49
Pierwszy mecz rugby w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

To z pewnością historyczna chwila w dziejach szczecineckiego sportu. Po raz pierwszy bowiem rozegrano w naszym mieście turniej w Rugby. Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji zmierzyły się ze sobą cztery drużyny - Rugby Klub Szczecinek, Toruński Klub Rugby, Kaskada Szczecin oraz AZS ZUT Szczecin.

Pomysł zorganizowania turnieju zrodził się w grupie szczecineckich entuzjastów tej dyscypliny sportu, skupionych w Rugby Klub Szczecinek. To właśnie oni, przy wsparciu Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miasta, doprowadzili do zorganizowania tego turnieju.

Patronat nad zawodami objął burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas, który witając zawodników i zgromadzoną na stadionie publiczność, pogratulował graczom pomysłu oraz zadeklarował gotowość finansowego wsparcia szczecineckiego rugby jeśli okaże się, że ta  niszowa dzisiaj dyscyplina sportu zacznie cieszyć się w naszym mieście  większą popularnością.

Po oficjalnym otwarciu rozpoczął się inaugurujący mecz pomiędzy zespołem gospodarzy i Kaskady Szczecin. Nasi gracze okazali się nad wyraz gościnni, ulegając niestety dość wysoko szczecinianom. Dużo lepiej było już jednak w dwumeczu z Toruniem, który nasi zawodnicy zdecydowanie wygrali.

Turniej wygrała doświadczona ekipa AZS ZUT Szczecin, przed Kaskadą Szczecin. Na trzecim miejscu uplasował się Rugby Klub Szczecinek. Czwarta pozycja przypadła w udziale torunianom. Wszystkim zespołom gratulujemy, już dzisiaj zapraszając na kolejne zawody.

info: T. Czuk/UM

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: