Uroczyste otwarcie nowej części szpitala w Szczecinku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-10-18 18:47:26
Uroczyste otwarcie nowej części szpitala w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

W sobotę 18.10 w południe nastąpił moment uroczystego otwarcia nowego skrzydła szpitala miejskiego w Szczecinku. Ten ważny moment zgromadził nie tylko włodarzy miasta i lokalnych samorządowców, ale także personel medyczny szpitala i wielu gości. Niestety minister zdrowia Bartosz Arłukowicz wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie dojechał na to uroczyste otwarcie.

Rozbudowa szpitala miejskiego w Szczecinku była dużym wyzwaniem dla szpitala i dla samorządu. Inwestycja  trwała 2 lata i pochłonęła ponad 22,5 mln zł. Jednak warto było czekać. Dziś w  nowej części szpitala, na dwóch piętrach mamy nowoczesny oddział wewnętrzny na 55 łóżek, a na kolejnym piętrze, znajduje się oddział ortopedyczny na 20 łóżek, wraz z nowa salą operacyjną. Wyposażenie i sprzęt medyczny, które zostało zakupione do tych oddziałów to najwyższa półka - zapewnia Adam Wyszomirski, prezes szczecineckiego szpitala. W ramach realizacji tej inwestycji, na dachu wybudowane zostało lądowisko dla śmigłowców. To wszystko sprawia, że obecnie mamy możliwość świadczyć opiekę medyczną poziomie szpitala specjalistycznego - kontynuuje prezes szpitala.

Rozpoczynając swoje przemówienie prezes szpitala Adam Wyszomirski zaczął od złożenia podziękowań właścicielom spółki: staroście i burmistrzowi, a także Radzie Nadzorczej oraz całemu personelowi medycznemu, który przez swoją codzienną pracę, nie tylko zapewnia wysoką jakość obsługi medycznej, ale także tworzy „duszę szpitala”.  W krótkich przemowach głos zabrali także: poseł Wiesław Suchowiejko, starosta Krzysztof Lis i  burmistrz Jerzy Hardie Douglas. Wszyscy oni wyrażali satysfakcję z faktu zakończenia realizacji tego ważnego projektu i dziękowali wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Byłem wzruszony, kiedy ten budynek powstawał – powiedział burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Dziś już się tak nie wzruszam, ale jest mi niezwykle przyjemnie, że razem doprowadziliśmy do tego, że taki budynek powstał.

Otwarcie budynku poświęcił kapelan szpitala, ks. Zdzisław Lewicki, po czym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, a prezes Adam Wyszomirski przekazał personelowi pielęgniarskiemu symboliczne klucze do nowego budynku. Na ten moment czekaliśmy długo  - mówi Grażyna Kuszmar pielęgniarka koordynująca na Oddziale Chorób Wewnętrznych. Pracuję tu od 20 lat, z utęsknieniem czekaliśmy na ten obiekt. Teraz wykorzystamy go najlepiej jak tylko potrafimy i stworzymy dla naszych pacjentów super warunki.

Dziś mamy bardzo nowoczesny  i bardzo dobrze wyposażony szpital, skorzystają na tym pacjenci –mówi Adam Wyszomirski, prezes szczecineckiego szpitala. Jestem z tego obiektu bardzo dumny i jest mi bardzo miło, że mogę tą nowoczesną placówką zarządzać.

Pacjenci z obecnego oddziału wewnętrznego będą stopniowo przenoszeni do nowej części. W ciągu półtora tygodnia przeniesiemy wszystkich. Nowy oddział ortopedycznych zostanie uruchomiony w ciągu najbliższego miesiąca, zaraz po oddaniu nowej sali operacyjnej planowej na 31 października - mówi Adam Wyszomirski.

Wygodne, klimatyzowane sale szpitalne przygotowane na przyjęcie 2,3 pacjentów, z prywatnymi łazienkami prezentowaliśmy Państwu szczegółowo, kiedy  to odwiedzaliśmy szpital z kamerą w sierpniu br. Pacjenci będą tu dochodzili do zdrowia w komfortowych warunkach, będą też lepiej żywieni. Zmodernizowana kuchnia pozwala na przygotowywanie na miejscu śniadań i kolacji. Obiady nadal będą dostarczane przez firmę zewnętrzną.

Szczecinecki Szpital jest spółką miejsko - powiatową. To nieczęste rozwiązanie w skali kraju. Dodatkowo przy szpitalu działa konsorcjum zdrowia, w którym zrzeszone są prywatne i państwowe podmioty, świadczące szeroki wachlarz usług medycznych. Gdyby pojawiła się tu laryngologia i neurologia szpital mógłby świadczyć usługi podobne jak ten w Koszalinie czy w Pile - mówi burmistrz Jerzy Hardie Douglas.

Już wkrótce przed nami kolejne inwestycje związane ze szczecineckim szpitalem. Tym razem będzie to remont i termomodernizacja poddasza w starym budynku szpitala, instalacja paneli fotowoltaicznych oraz modernizacja oddziału ratunkowego i oddziału intensywnej opieki medycznej.

 Na relację z tego wydarzenia zapraszamy do poniedziałkowego programu lokalnego.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Aldona 2014-10-20 14:39

Szkoda, że naszego nowego szpitala tak te ogólnopolskie media nie pokazują

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: