XIV Złocienieckie Biegi Papieskie

  • KW
  • 2014-10-18 15:49:15
XIV Złocienieckie Biegi Papieskie
  • Foto: TV Gawex

Wielu biegaczy, w różnym wieku wzięło dziś (18.10) udział w XIV Złocienieckich Biegach Papieskich z okazji 36 Rocznicy Pontyfikatu Papieża Jana Pawła II.

Uroczystego otwarcia dzisiejszych biegów na stadionie miejskim dokonał Burmistrz Złocieńca, Pan Waldemar Włodarczyk. Najpierw jednak, delegacja z władz miasta, ksiądz oraz organizatorzy złożyli kwiaty przy „Krzyżu” nad Drawą oraz odmówili krótką modlitwę w intencji Jana Pawła II. Organizatorem dzisiejszych, złocienieckich biegów był Ośrodek Sportu i Rekreacji, a współorganizatorami MKS "Junior", Urząd Miejski Złocieniec, SP nr 1,2,3 oraz Gimnazjum nr 1 i nr 2. Biegi odbyły się na tartanowej bieżni stadionu miejskiego oraz na ulicach Złocieńca. Mimo niezbyt sprzyjających warunków pogodowych, na miejscu imprezy zjawiło się bardzo wielu uczestników, a także kibiców.

Dzisiejsza impreza dzieliła się z dwóch części: biegów na stadionie oraz biegu ulicznego już na kilometrowych dystansach. Dystanse, które musieli pokonywać zawodnicy, w zależności od wieku, wynosiły: 400, 600, 800, 1000, 1200, 1600 metrów oraz, w biegach głównych 7 km kobiety i 10 km mężczyźni. Trzeba przyznać, że najmłodsi bardzo chętnie i licznie wzięli udział w biegach, a ich rodzice starali się im pomóc, bardzo głośno dopingując i dotrzymując kroku podczas rywalizacji.

Bieg główny, który rozpoczął się o godzinie 14:00 zgromadził wielu biegaczy z różnych miejscowości w większości z woj. zachodniopomorskiego. Mężczyźni mieli do pokonania trzy pętle w sumie 10 km, a panie dwie - 7 km. Trasa wyznaczona była ulicami wokół stadionu miejskiego, a start i meta na bieżni.

Najlepszych zawodników i zawodniczki nagrodzono pucharami, medalami i nagrodami rzeczowymi. Oprócz tego dla każdego uczestnika sobotniego biegania organizator imprezy, miejscowy przygotował gorące napoje i posiłki.

Celem cyklicznej imprezy biegowej, organizowanej w Złocieńcu jest przede wszystkim upamiętnienie rocznicy pontyfikatu Papieża Jana Pawła II, popularyzowanie biegania oraz popularyzacja walorów sportowo-rekreacyjnych.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: