Straż Miejska uczy dzieci bezpieczeństwa

  • KW
  • 2014-10-16 13:27:03
Straż Miejska uczy dzieci bezpieczeństwa
  • Foto: TV Gawex

Dnia 10.10.2014 r. na terenie Wielofunkcyjnej Placówki Pomocy Rodzinie w Szczecinku odbyły się zajęcia dla dzieci dotyczące bezpieczeństwa.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez Paulinę Peciak – Nazarewską ze Straży Miejskiej w Szczecinku. Podczas zajęć dzieci poznały zasady zachowania się w stosunku do osób obcych oraz zwierząt. W sposób ciekawy i obrazowy przekazano jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych, w sytuacji gdy jest lub nie ma sygnalizacji świetlnej. Pomocna była symulacja przejścia dla pieszych z sygnalizacją i znakami, gdzie dzieci mogły ćwiczyć właściwe poruszanie się po pasach. Na zakończenie zajęć dzieci mogły z bliska obejrzeć radiowóz strażników, co cieszyło się największym zainteresowaniem.  

 

Komentarze (3)

jeży 2014-10-19 15:51

straż miejska ma umoralniać naszych dzieci ?? to śmiech na sali ,,niech sami będą ludzmi a nie jak zwierzaki które doszły do żarcia ..>>>>>>>>>>>>

gość 2014-10-19 23:20

obowiązkowo wszystkie dzieci wyPOsażyć w dyktafony na czas kontaktu ze SM

gosc 2015-03-16 20:36

Wszystkie dzialania sa jak najbardziej słuszne...uwazam. Brawo... Nie należy kierować się emocjami po interwencji z bandziorem o twarzy dziecka! chyba jego koledzy pisali wyżej...bo kto inny... Niech zajmą się Ci przestępcy pracą lub nauką a nie trzodzeniem na mieście!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: