Charytatywny turniej dla Antosia! Przyjdź i pomóż!

  • KW
  • 2014-10-16 12:11:43
Charytatywny turniej dla Antosia! Przyjdź i pomóż!
  • Foto: TV Gawex

Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego po raz trzeci zorganizuje sportowy turniej charytatywny, tym razem dla Antosia Kopkiewicza.

Antek ma dwa lata. Urodził się jako skrajny wcześniak, dostał 1 punkt w skali Apgar. U chłopca po urodzeniu zdiagnozowano ciężką zamartwicę urodzeniową, zespół zaburzeń oddychania, dwie przepukliny pachwinowe, martwicze zapalenie jelit. Antek przez 6 tygodni był podłączony do respiratora, a przez 3 miesiące tlenozależny. U chłopca występowała silna anemia, przeprowadzono wielokrotne transfuzje. Ze względu na długotrwałe naświetlania podczas przebywania chłopca w inkubatorze nastąpiła retinopatia wcześniacza (odklejenie siatkówki oka). Chłopiec miał przeprowadzony zabieg przyklejenia siatkówki. Antek w dalszym ciągu, w związku z dysplazją płucno - oskrzelową jest stale inhalowany. U Antka zdiagnozowano również dziecięce porażenie mózgowe oraz opóźnienie psychoruchowe. Chłopiec nie mówi, wypowiada bezwiednie głoski, nie rozumie poleceń, nie reaguje na swoje imię, nie je samodzielnie, nie podejmuje prób samodzielnego jedzenia. Antek nie chodzi, nie stoi samodzielnie, nie utrzymuje równowagi ciała, koślawi stopy w związku z porażeniem kończyn dolnych.

Sytuacja materialna rodziny jest bardzo trudna, ze względu na to, że Antek wymaga stałej opieki, matka musiała zrezygnować z pracy. Ojciec chłopca jest osobą niepełnosprawną, posiada orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym, pracuje w firmie ochroniarskiej. Rodzice Antka są bardzo zaangażowani w leczenie, terapię i rehabilitację dziecka. Od pierwszych miesięcy życia Antek jest stale rehabilitowany, matka chłopca współpracuje z wieloma specjalistami, samodzielnie wykonuje dla niego pomoce oraz prowadzi terapię syna w domu. Chłopiec jest pod opieką specjalistycznych poradni: neurochirurgicznej, pulmonologicznej, ortopedycznej, kardiologicznej, alergologicznej, okulistycznej. Leczenie, rehabilitacja oraz terapia Antka jest bardzo kosztowna i niestety w małym stopniu refundowana przez NFZ. Chłopiec przede wszystkim potrzebuje dodatkowej rehabilitacji, sprzętu rehabilitacyjnego, okularów, butów ortopedycznych oraz turnusów rehabilitacyjnych.

Turniej charytatywny piłki siatkowej oraz licytacje odbędą się 19 października, w niedzielę, o godzinie 9:00 w hali przy ulicy Wiatracznej. Jak powiedział Krzysztof Lis, Starosta już dziś mamy wiele deklaracji od sponsorów, jest to ponad 50 różnego rodzaju gadżetów, które będą licytowane na naszym turnieju charytatywnym. 

My, w imieniu organizatorów i swoim własnym zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w turnieju i licytacjach. 

Charytatywny turniej dla Antosia! Przyjdź i pomóż!

Komentarze (1)

urzednik 2014-10-16 20:04

Bezinteresownie to już pomoc nie można? Tylko z tym logo za plecami i głosami wyborców w kieszeni? Nie Ma to jak wykorzystywać nieszczęście dziecka do własnych celów. Sam ma zdrowe dzieci, niech się cieszy, ale na pewno nie posłużył by się taka sytuacja we własnej rodzinie w celach pozyskania wyborców.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: