Ruch Obywatelski "Razem dla Szczecinka" będzie dążył do tańszego miasta

  • KW
  • 2014-10-15 20:33:32
Ruch Obywatelski "Razem dla Szczecinka" będzie dążył do tańszego miasta
  • Foto: TV Gawex

Dziś (15.10), w jednym ze szczecineckich hoteli odbyła się konferencja prasowa, podczas której Ruch Obywatelski "Razem dla Szczecinka" przedstawił część swoich postulatów wyborczych. Głównym hasłem Ruchu jest "Tańsze miasto".

Przedstawione postulaty wyborcze "Razem dla Szczecinka" tak naprawdę obejmują prawie wszystkie aspekty funkcjonowania miasta. Wspomniano między innymi o wodzie, śmieciach, podatkach, komunikacji, czy promocji miasta. Wszędzie tam miałyby nastąpić pewne zmiany, oczywiście z korzyścią dla mieszkańców i budżetu miasta. 

Ruch Obywatelski "Razem dla Szczecinka" doszukał się możliwości cięcia kosztów między innymi w ZGM TBS stwierdzając, że ZGM jest kiepsko zarządzany. Spore kwoty pochłaniają sprawy sądowe, które zarząd zakłada mieszkańcom osiedli zalegającym z 2-3 miesięcznym czynszem. Mówiono także o oszczędnościach, które można wprowadzić na wodzie i śmieciach - około 2zł od kwoty aktualnie obowiązującej. Cięcie kosztów również przewidują na oświetleniu dróg - na przykład droga do Trzesieki oraz na Świątki miałaby nie być oświetlana nocą, co dałoby oszczędności na energii. Nie zapomniano także o seniorach. Ponieważ w naszym mieście osoby po 70 roku życia nie mają ulg podatkowych, istnieją plany wprowadzenia takich właśnie ulg. Ceny biletów komunikacji miejskiej również uległyby zmniejszeniu do cen sprzed kilku lat, a podatek od nieruchomości uplasowałby się na poziomie 13%. Poruszono także kwestię promocji miasta, na którą według Ruchu wydaje się za dużo. Wspomniano tu między innymi o znacznych kwotach przekazywanych na SzLOT.

Ogólne założenia, które zostały przedstawione na konferencji, to tańsze miasto, a przez to bardziej przyjazne niezamożnym mieszkańcom, którzy  dziś muszą opłacać tak wysokie podatki. Miasto miałoby być także przyjazne dla młodych ludzi, tak aby stąd nie wyjeżdżali tylko  tu zakładali rodziny, firmy i mogli godnie żyć. Przedstawione podczas dzisiejszej konferencji postulaty nie są wszystkimi, jak powiedzieli przedstawiciele Ruchu Obywatelskiego "Razem dla Szczecinka" kolejne pomysły i plany będą zdradzać z czasem.

Komentarze (6)

U2 2014-10-15 21:21

To nie postulaty, to pobożne życzenia. Konkrety, proszę, wyliczenia. Nie wolno mamić Mieszkanców miasta obietnicami, bez pokrycia.

2014-10-15 21:25

Jaki postulaty, obietnice bez pokrycia, o konkrety proszę, wyliczenia. Nie wolno mamić Wyborców, Mieszkańców Szczecinka pustymi obietnicami. Tak nie wolno !!!

bo 2014-10-15 21:31

ZGM to zaprzeczenie firmy administrującej zasobami mieszkaniowymi na czele z niekompetentnym prezesem i tą całą świtą przytakiwaczy i asekurantów.

HEHEHE 2014-10-16 10:14

"na przykład droga do Trzesieki oraz na Świątki miałaby nie być oświetlana nocą" - WRACA ŚREDNIOWIECZE ??? A MOŻE DAJMY KAŻDEMU MIESZKAŃCOWI ŚWIECZKĘ I ZAPAŁKI

Pozdro 2014-10-16 21:56

To ja już wolę wyższe podatki!

2014-10-17 10:54

Nie wracajmy do średniowicza. Trzeba mysleć przyszłościowo.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: