Polska jak sprężyna? Internetowe głosowanie na logo dla Polski

  • KW
  • 2014-10-15 12:07:37
Polska jak sprężyna? Internetowe głosowanie na logo dla Polski
  • Foto: www.wiadomosci.dziennik.pl

Od 14 października do 28 października Polacy mogą głosować na logo, które według nich najlepiej opisuje nasz kraj. Wybierać można spośród trzech grafik, które przedstawiają symbolikę sprężyny. Która z propozycji najbardziej się Wam podoba?

Na stronie http://www.logodlapolski.pl przeczytać możemy, że symbolika sprężyny w pełni wyraża charakter i energię Polaków. Nasze niepokorne, ale jednocześnie konstruktywne podejście do świata. Im bardziej, jako naród, byliśmy ograniczani, tym większą energię, i twórcze napięcie generowaliśmy. Odradzaliśmy się silniejsi i jeszcze dynamiczniej działaliśmy. Okres 25 lat wolności udowodnił, że uwolniona energia pobudza nas do konstruktywnego i innowacyjnego działania. Polacy zawsze próbowali osiągać to, co wydawałoby się niemożliwe, nie akceptując zastanego status quo. Polska zasila, nową energią, świeżymi pomysłami, przeżyciami i zaangażowaniem.

Twórcą logo Polski jest Wally Olins – światowej sławy brytyjski specjalista od brandingu, właściciel agencji reklamowej Saffron Brand Consultants i autor wielu książek, m.in. „O marce”, „Podręcznik brandingu”. Doradzał światowym organizacjom i krajom w zakresie ich tożsamości, komunikacji i budowania marki. Zajmował się m.in. promocją Hiszpanii, Portugalii, Nowego Jorku i Londynu. 

Według twórców pomysłu, potrzebny nam jest silny, integrujący działania promocyjne znak (który nie zastąpi Godła czy Flagi będących oficjalnymi symbolami naszego państwa). Stanowić będzie wizytówkę polskich produktów, usług i naszej zdolności do zmian, kreatywnych poszukiwań i innowacyjnych rozwiązań. Posiadanie silnej, definiującej Polskę marki - to mocny fundament na drodze budowania nowoczesnego i silnego wizerunku Polski i Polaków w XXI wieku.

Strona internetowa, na której można oddać swój głos to http://www.logodlapolski.pl

Komentarze (2)

Bob 78 2014-10-16 10:47

Logo logiem ale dlaczego nie ma informacji ile takie "cudo" kosztuje?

Gawex Media 2014-10-16 10:56

"Pozyskanie wszelkich praw do loga dla Polski kosztowało 220 tys. euro razem z opracowaniem Księgą Znaku, której opracowanie nastąpi po zakończeniu wyboru. Trzeba w tym miejscu dodać, że pełen koszt zakupu praw i opracowania Księgi Znaku został poniesiony przez fundatorów prywatnych." - informacja ze strony www.logodlapolski.pl.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: