Terroryści napadli na szczecineckie więzienie!

  • KW
  • 2014-10-15 13:07:56
Terroryści napadli na szczecineckie więzienie!
  • Foto: TV Gawex

Takich ćwiczeń w szczecineckim Zakładzie Karnym jeszcze nie było! Od rana obserwowaliśmy wyjątkowo spektakularną akcję, jaka rozegrała się na ulicach naszego miasta.

Scenariusz zakładał, że cała operacja odbywa się w czasie stanu wojennego. W takim okresie wszyscy funkcjonariusze Zakładu Karnego są skoszarowani na terenie jednostki. Pierwszym elementem było sforsowanie bramy więzienia przez terrorystów. W trakcie potyczki ginie dwóch strażników, a separatyści wdzierają się do jednego z więziennych oddziałów. Ich głównym celem jest odbicie terrorysty, który odbywa karę pozbawienia wolności w szczecineckim ZK. Separatyści opanowują jeden z oddziałów, biorą zakładników i prowadzą negocjacje z władzami więzienia. W trakcie negocjacji, terroryści mordują jednego z funkcjonariuszy. Wysłany do negocjacji pracownik zgadza się na podstawienie dwóch samochodów osobowych w zamian za uwolnienie części zakładników. Z zagrożonego rejonu ewakuowani są skazani i autobusem miejskim odjeżdżają do innego więzienia. Potem, w dwóch grupach zakład opuszczają terroryści, a wraz z nimi część zakładników. Pierwszy samochód wyjeżdża na ulicę Ordona. Tu w spektakularnej akcji jest zaatakowany przez oddział służby więziennej z Koszalina. W potyczce ginie dwóch terrorystów, a jeden zostaje ranny. Drugi z samochodów, wyjeżdża bramą od ulicy Bohaterów Warszawy. Aby odwrócić uwagę od separatystów część skazanych organizuje akcję niszczenia mienia na terenie jednostki. Grupą niesfornych skazanych zajmuje się zmilitaryzowany oddział szczecineckich Strażników Więziennych.

W tym samym czasie, na ulice wyjeżdża kolejna grupa terrorystów, która wpada w policyjną zasadzkę. Ostatnim elementem ćwiczeń jest pożar samochodów na terenie jednostki. Z pożarem nie daje sobie rady wewnętrzna więzienna straż, więc na miejscu pojawia się ekipa Państwowej Straży Pożarnej.

Na szczęście, wszystko to, co wydarzyło się dziś na szczecineckich ulicach było tylko formą ćwiczeń ochronno-obronnych, które zorganizował Zakład Karny w Szczecinku. Do tych akcji zostały zaangażowane wszystkie służby, pogotowie, straż pożarna oraz policja. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.  

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Gość 2014-10-16 19:22

Na więzienie napadają terroryści, potem zmieniają się w separatystów (jakich) a na koniec opuszczają znowu terroryści. Chyba relacjonującego reportera trochę poniosło.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: