Reprezentacja Polski znów zagra na... trawie z Turowa

  • KW
  • 2014-10-14 12:10:43
Reprezentacja Polski znów zagra na... trawie z Turowa
  • Foto: www.trawnikproducent.pl

Sobotni mecz z Niemcami okazał się zwycięski dla naszej Polskiej Reprezentacji. To historyczne zwycięstwo ucieszyło wszystkich, nie tylko zagorzałych kibiców piłki nożnej. Dziś, we wtorkowy wieczór na Stadionie Narodowym zmierzymy się tym razem ze Szkotami. W sobotę nasi piłkarze zagrali z pasją i przekonaniem, że mogą wygrać, czy tak też będzie dziś? Jedno jest pewne, zawodnicy znów zagrają na pięknej murawie z Turowa. Miejmy nadzieję, że przyniesie im choć odrobinę szczęścia. Po zwycięstwie polaków, firmę Trawnik - producenta murawy z Turowa dostrzegły ogólnopolskie media. Portal wyborcza.biz opublikował artykuł, w którym opisuje firmę, jej dotychczasowe osiągnięcia i plany na przyszłość.

Z artykułu dowiemy się wiele odnośnie historii powstania turowskiej firmy oraz tego, jak ona teraz funkcjonuje, a przede wszystkim, które gwiazdy piłki nożnej biegały po trawie z Turowa. Są to między innymi: Mario Götze, Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo. W czasie piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku, na tej trawie grały wszystkie reprezentacje uczestniczące w rozgrywkach w Polsce. To właśnie z Turowa pochodziła murawa położona na wszystkich czterech polskich stadionach (Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań). Żeby móc ją na nich położyć, firma musiała spełnić wiele wymagań europejskiej federacji piłkarskiej UEFA. Jest znana z rygoru i czasem dziwnych decyzji, jak na przykład ta o zakazie palenia papierosów przez pracowników kładących murawę na Euro.

Autor artykułu Jakub Wątor przedstawia także plany firmy Trawnik na przyszłość. A są to plany bardzo ambitne. Między innymi budowa ogromnego kompleksu boisk, które miały by powstać właśnie w Turowie Pomorskim. Jak możemy przeczytać w artykule Arkadiusz Gumieniczuk nie chce poprzestać na budowie i pielęgnacji boisk. W przyszłym roku rozpoczyna budowę wielkiego kompleksu sportowego. Jeśli wszystko wypali, Turowo będzie miało jeden z największych takich ośrodków w Europie - 60 hektarów, 14 pełnowymiarowych boisk, trzy "orliki", korty tenisowe, wielkie pole namiotowe i budynki dla gości.

Cały artykuł dostępny jest pod linkiem: http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,16792972,Polska_murawa__na_ktorej_grali_Polacy_i_Niemcy__podbija.html#BoxSlotI3img

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: