Papieskie ściganie po raz jedenasty

  • KW
  • 2014-10-11 18:14:26
Papieskie ściganie po raz jedenasty
  • Foto: Irek Markanicz

W dzisiejszą (11.10) sobotę, przed Dniem Papieskim w szczecineckiej Parafii pw. Św Franciszka z Asyżu zorganizowano rekreacyjno-sportowe wydarzenie dla całych rodzin

Mimo niesprzyjającej pogody na uczestników sobotniego wydarzenia czekało dużo atrakcji. Najważniejszym był start w przełajowym rajdzie rowerowym, dobrze już znaną szczecineckim cyklistom pętlą, jaka znajduje się koło kościoła przy ulicy Bukowej. Zawodnicy pokonywali trasy o różnych długościach, adekwatne do wieku. Dodatkową atrakcją był rajd pieszy, zorganizowany przez PTTK Wiarusy. Już po raz piąty piechurzy przeszli trasą Testamentu Papieskiego, korzystając z kijków nordic walking. Inne atrakcje czekały na przedszkolaki przy kościelnym mini zoo. Tam, pod okiem działaczy PZW Jesiotr odbywały się zawody wędkarskie. Dużym problemem w dzisiejszego spotkania była niesprzyjąca pogoda. Mimo to jednak znaleźli się chętni do wzięcia udziału w rywalizacji.

Oprócz parafii organizatorem wydarzenia był Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jutro (12.10), w ramach Dnia Papieskiego odbędą się spotkania modlitewne, a od 12 do 14 będzie można zwiedzać plac budowy hospicjum, które powstaje przy kościele. Jak powiedział nam ksiądz Marek Kowalewski, Proboszcz Parafii, darczyńcy mają wręcz obowiązek sprawdzenia, na co przeznaczane są środki jakie trafiają na konto komitetu budowy. Pieniądze na budowę zbierane są podczas trzech różnych akcji. Wiosną są to Pola Nadziei, w sierpniu jest to 1%, a 1 listopada odbywa się publiczna kwesta na cmentarzach naszego regionu.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: