Zmodernizowane kino Goplana w Połczynie Zdroju

  • KW
  • 2014-10-10 15:35:04
Zmodernizowane kino Goplana w Połczynie Zdroju
  • Foto: Joanna Pawłowska

Dziś, 10 października otwarte zostało ponownie kino Goplana w Połczynie Zdroju. Tym samym zakończony został I etap przebudowy tego obiektu w tzw. "Nowoczesnym Centrum Kultury". Odnowione kino reprezentuje się imponująco, a mieszkańcy z pewnością mogą być dumni z nowo otworzonego obiektu. Z otwarciem związanych jest wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, które będą odbywały się przez nadchodzący weekend, w dniach 10-12 października. Każdy z mieszkańców i odwiedzających to piękne miasto znajdzie tu coś dla siebie.

Dziś o godzinie 11 nastąpiło uroczyste otwarcie w Połczynie Zdroju kina Goplana. Na to wydarzenie przybyło wielu gości, dyrektorzy miejscowych i okolicznych szkół, posłowie, politycy, przedstawiciele samorządów, przedsiębiorstw i organizacji, reprezentanci okolicznych powiatów i miast, a także uczniowie i mieszkańcy. Barbara Nowak, Burmistrz Miasta Połczyn Zdrój, nie kryjąc wzruszenia z pomyślnego finału tej trudnej inwestycji, przywitała wszystkich gości. Podziękowała tym, którzy przyczynili się do powstania tak wspaniałego miejsca. Pamiętała o architektach, wykonawcach projektu, firmach budowlanych, a także bankach, dzięki którym udało się pozyskać fundusze unijne na budowę.

Władze miasta oraz mieszkańcy mogą  być naprawdę dumni z tego, jak wygląda teraz ich kino. Przy budowie i wyposażeniu sali kinowej wykorzystano najnowsze technologie. Kino zostało wyposażone w odpowiedni sprzęt niezbędny do projekcji filmów 3D nie lecz nie tylko. Scena kina, może stanowić także doskonałe miejsce do prezentacji spektakli teatralnych, widowisk muzycznych, czy tanecznych.  Jak powiedziała burmistrza Barbara Nowa "I widz, i artysta będzie tu zawsze miłym gościem".  Co więcej, Kino Goplana wraz z przyległymi mu funkcjami może też pełnić rolę nowoczesnego centrum konferencyjnego na potrzeby biznesu, samorządów, edukacji, czy promocji zdrowia. Tym zajmie się nowy zarządca kina Tomasz Chmielewski dyrektor Domu Kultury. To jemu właśnie Pani burmistrz przekazała symboliczny klucz do obiektu oddając go jednocześnie w dzierżawę.

Połczynianie, w nadchodzący weekend nie będą się na pewno nudzili. W związku z dzisiejszym otwarciem zmodernizowanego kina Goplana, władze miasta przewidziały na weekend dla mieszkańców szereg atrakcji kulturalnych, całkowicie bezpłatnych. Ponieważ w kinie jest ograniczona liczba miejsc, wejściówki na projekcje filmowe, koncert i musical rozdane zostały zgodnie z zasadą "kto pierwszy ten lepszy". 

Z okazji otwarcia kina będzie miała miejsce Musicalowa Gala Teatru Broadway, koncert zespołu „La donna e mobile” oraz Chóru „Cantus”, projekcje filmu „Miasto 44” oraz „Hercules” 3D. Jednym z wydarzeń będzie premiera filmu „Bunt czarownic w krainie bajek” w reżyserii Małgorzaty Lorenc i Piotra Gawrońskiego na podstawie scenariusza Krzysztofa Rotnickiego. W filmie tym zagrali połczynianie: dzieci i dorośli. 

 

 Już wkrótce na antenie TV Gawex będziemy mogli wspólnie podziwiać tą świeżo oddaną do użytku inwestycję. Zapraszamy.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (2)

Widz 2014-10-11 19:35

Ile jest ogólnie miejsc w sali kinowej?

marek 2014-10-12 10:27

miejsc jest 279

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: