"Zemsta" w Złocieńcu

  • KW
  • 2014-10-10 15:13:39
"Zemsta" w Złocieńcu
  • Foto: Złocieniecki Ośrodek Kultury

8 października, na scenie sali widowiskowo-kinowej Złocienieckiego Ośrodka Kultury, Bałtycki Teatr Dramatyczny przedstawił najsłynniejszą, klasyczną komedię Aleksandra Fredry o sąsiedzkiej wojnie „dla zasady”.

Kłótnie o sprawy ważne i błahe kłótnia o mur, walka o zamek, spór o miedzę... Niekończące się swary o to, kto ma rację. Ile to już razy śmieliśmy się ze sporu o mur graniczny, czy też z Papkina? Ile wspaniałych i legendarnych kreacji aktorskich zyskaliśmy dzięki Zemście? Arcydzieło polskiej literatury to jednak nie tylko klasyka komedii – elementarz komizmu sytuacyjnego, przerysowanych postaci czy humoru słownego - ale również jeden z najbardziej krytycznych utworów o polskości, często w szyderczy i o dziwo, wciąż aktualny sposób wyszydzający nasze narodowe przywary i słabostki.

Złocieniecka publiczność entuzjastycznie przyjęła przedstawienie i już nie może doczekać się kolejnego spektaklu w wykonaniu BTD. Będą to „Szalone nożyczki”, premiera w dniu 23.11.2014 r.  Już dziś zapraszamy serdecznie do Złocieńca!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: