Są plany zorganizowania pierwszego Festiwalu Biegowego w Szczecinku!

  • KW
  • 2014-10-10 10:26:10
Są plany zorganizowania pierwszego Festiwalu Biegowego w Szczecinku!
  • Foto: festiwalbiegowy.pl

Miejski Klub Lekkoatletyczny ze Szczecinka przymierza się do zorganizowania w pierwszej połowie sierpnia 2015 roku Festiwalu Biegowego w Szczecinku. Dwudniowe święto biegaczy połączyłoby dzieci ze szkół podstawowych, młodzież oraz seniorów i weteranów wysiłku na świeżym powietrzu.

Jest wola grupy organizatorów! Jest wstępne poparcie władz miasta. Są już nawet potencjalni sponsorzy! Reszta zależy od nas, mieszkańców! Sobota przyniosłaby bieg na dystansie 1 mili (1609,3 m) angielskiej dla dzieci i młodzieży, marsz Nordic Walking na dystansie 5 km bez rywalizacji, ale z nagrodami do wylosowania wśród wszystkich uczestników, i koniecznie, tak jak na całym świecie, o godz. 9.00 bieg parkrun na dystansie 5 km z pomiarem czasu.
Sobotni wieczór zakończyłby się biegową "pasta party" w okolicy muszli koncertowej, gdzie powstanie miasteczko biegacza. Organizatorzy umilą ją koncertem muzycznym znanego wykonawcy i oglądaniem kina. 

Niedziela to już klasyczne "napieranie" – jak mawiają biegacze. Dla początkujących i zaawansowanych, bez względu na wiek. Na początek dwa dystanse, bieg dookoła jeziora Trzesiecko – to oczywiście ukłon w stronę biegaczy, którzy zapragną zmierzyć się z dystansem 15 km. Dla tych, z większym apetytem na endorfiny – klasyczny maraton 42 km 195 m (3 kółka na malowniczej trasie wkoło naszego jeziora). Start dla obu dystansów byłby wspólny, trasa co prawda bez atestu, ale z elektronicznym (chipy) pomiarem czasu. 

Całą ucztę biegową przygotować pragną działacze Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego Szczecinek na czele z prezesem Krzysztofem Marczyńskim, Marcinem Bocheńskim, doświadczonym organizatorem parkrun Szczecinek oraz Jackiem Lesiukiem, nauczycielem WF i trenerem lekkoatletyki. Osobą "spinającą" grupę inicjatywną z władzami miasta i sponsorami jest ultramaratończyk Tomasz Czuk.

Teraz, organizatorzy oczekują opinii mieszkańców i uczestników tego świetnego wydarzenia. 

info: MKL Szczecinek / facebbok.com

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: