Budowa obwodnicy Szczecinka coraz bliżej

  • KW
  • 2014-10-09 11:57:55
Budowa obwodnicy Szczecinka coraz bliżej
  • Foto: GDDKiA

Jak się okazuje, budowa szczecineckiej obwodnicy jest na tyle intratnym przedsięwzięciem, że w walce o wygranie przetargu stanęło wiele firm z różnych części Europy i z Polski.

Kończy się właśnie pierwszy etap przetargu na budowę obwodnicy Szczecinka, tak zwanego obejścia na drodze krajowej numer 11. Burmistrz Szczecinka, Jerzy Hardie-Douglas poinformował nas, że zainteresowanie potencjalnych wykonawców tej inwestycji jest bardzo duże. Całą procedurę przetargową prowadzi Krakowska Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Odbywa się on w dwóch etapach, pierwszy z nich, dobiegający właśnie końca, to zgłoszenie się wszystkich chętnych. Następnie będzie miała miejsce weryfikacja firm, które się zgłosiły. W tym przypadku jest to 20 przedsiębiorstw, w tym 7 firm zagranicznych z Czech, Słowacji, Turcji, Niemiec, Austrii, Słowenii, Hiszpanii, pozostałych 13 to firmy z naszego kraju. Zweryfikowane zostaną one pod względem doświadczenia, wiarygodności oraz odpowiednich zabezpieczeń. Jeśli firmy spełnią postawione im wymogi, przejdą do drugiego etapu, którego koniec planowany jest na kwiecień 2015 roku. Wówczas zostanie wyłoniony wykonawca, który rozpocznie prace od uzyskania wszystkich pozwoleń. Natomiast budowa samej obwodnicy powinna ruszyć na początku 2016 roku. Łączny koszt inwestycji to ponad 600 mln zł. 

Zainteresowanie jest faktycznie bardzo duże. Zobaczymy, jaka firma wygra czy Polska, 13 firm jest zainteresowanych, czy któraś z siedmiu zagranicznych. Tak czy owak, sprawa posuwa się wielkimi krokami na przód i tylko patrzeć jak będziemy mieli obwodnicę - podsumował, w rozmowie z nami, Burmistrz Szczecinka.  

Komentarze (1)

olo 2014-10-10 11:51

uwierzę jak ruszą roboty

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: