Licealida na Stadionie OSiRu

  • KW
  • 2014-10-08 13:33:18
Licealida na Stadionie OSiRu
  • Foto: TV Gawex

Na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku odbyły się dziś Mistrzostwa Powiatu w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców – Licealiada.

Licealiada to tradycyjne już zawody szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu. Uczniowie biorą udział w konkurencjach: bieg na 100m., 800m., 1500m., pchnięcie kulą, skok w dal i sztafety. Wyniki osób z reprezentacji poszczególnych szkół przelicza się na punkty i najlepsza szkoła z powiatu reprezentuje powiat szczecinecki na finale wojewódzkim, który odbywa się w maju. W minionym roku zajęliśmy 5 i 6 miejsce na 21 szkół z grupy finałowej. 

W dzisiejszych konkurencjach wzięła udział spora grupa osób, jak podsumowuje organizator, Jan Gulczewski talenty są, ale muszą być też chęci, bo u młodzieży w wieku 17-20 lat to tak różnie jest, bo każdy ma jakieś tam hobby i zainteresowania. Bardzo pojedyncze osoby trafiają do lekkoatletyki. Jest grupa dobrych zawodników, mamy trzech medalistów Mistrzostw Polski Juniorów, natomiast są to zawodnicy trenujący w klubach w sposób poważny, profesjonalny i systematyczny. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: