Wybieg dla psów będzie gotowy na 15 października!

  • KW
  • 2014-10-08 12:33:36
Wybieg dla psów będzie gotowy na 15 października!
  • Foto: TV Gawex

Już 15 października, na nowo wybudowanym wybiegu dla psów, pierwsze czworonogi będą mogły spokojnie pobiegać bez smyczy.

Jak poinformował nas Daniel Rak, wiceburmistrz Szczecinka to właśnie tam będzie można spędzić czas, wyprowadzić swojego czworonoga. Całość tej inwestycji jest realizacją pomysłu Anny Szymeckiej , radnej. Ja na początku troszeczkę nie dowierzałem, że to jest potrzebne, natomiast dzisiaj otrzymuję wiele sygnałów od mieszkańców, dopytują się kiedy to zostanie oddane do użytku i uważam to naprawdę za fajny pomysł. 

Obszar 16 tys. m2, który zostanie oddany do użytku, znajdujący się na tzw. "kwadracie" w Parku Miejskim na przeciwko osiedla Zachód, jest dedykowany dla mieszkańców, którzy mają psy. Teren został podzielony na cztery strefy: część 1500 m2 dla psów, które są agresywne, a pozostałe trzy strefy będą dedykowane dla małego, średniego i dużego psa. Do każdej ze stref będzie można wejść osobną furtką i bramą, przy których znajdą się stosowne oznakowania, regulaminy i informacja dla jakiego czworonoga jest dany teren przeznaczony. 

Regulamin powstał dzięki zaangażowaniu Państwa Adamskich, którzy prowadzą szkołę dla psów. Oni w ramach wolontariatu opracowali nam takie regulaminy, za co bardzo dziękuję i mam nadzieję, że naprawdę będzie ten obiekt służył mieszkańcom Szczecinka - mówi Daniel Rak. 

Teren do użytku ma zostać oddany 15 października. Został on profesjonalnie przygotowany, wykarczowany, a w tej chwili trwają prace ogrodzeniowe, niebawem teren zostanie oznakowany i już gotowy dla czworonogów. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: