Puchary dla Kamila Kiljanka i Antoniego Biedziuka

• 2014-10-08 08:13:33

W niedzielę, 5 października, w koszalińskim gimnazjum katolickim miał miejsce trzeci, przedostatni turniej Grand Prix Koszalina 2014 w tenisie stołowym. Przerwa wakacyjna sprawiła, iż frekwencja na turnieju była dużo większa niż zwykle.

Rywalizowano w trzech kategoriach: zawodnicy z licencjami do lat 18, z licencjami powyżej lat 18 oraz amatorzy Open. Powiat szczecinecki reprezentowała piątka zawodników: Waldemar Kowalczyk, Marcin Kolak, Marek Gutkin, Kamil Kiljanek oraz Antoni Biedziuk. Wyniki osiągnięte przez naszych zawodników należy uznać za bardzo dobre, gdyż, aż trójka z nich zajęła miejsca na podium.

W najmłodszej kategorii trzecie miejsce zajął Marek Gutkin (ULKS Borne Sulinowo), którego wyprzedzili tylko dwaj zawodnicy (MSZS Świdwin) - Damian Szczerba i Adrian Kucharzyk. W kategorii powyżej lat 18 bezkonkurencyjny okazał się Kamil Kiljanek (KS Lubczyk Dent Wielim Szczecinek), który potwierdził wysoką formę z ostatniej kolejki ligowej, pokonując w finale zawodnika lidera II ligi Karola Dzidę (Stal Szczecin). Trzecią lokatę zajął kolega klubowy Kiljanka, Henryk Dzida. W kategorii amatorów po raz trzeci najlepszy okazał się Antoni Biedziuk (Szczecinek), wyprzedzając Adama Wojnara (Świdwin) i Tomasza Urbańskiego (Koszalin).