Finał wojewódzki w Szczecinku - V Turniej Orlika

  • KW
  • 2014-10-07 13:32:41
Finał wojewódzki w Szczecinku - V Turniej Orlika
  • Foto: TV Gawex

Najlepsze drużyny z naszego województwa walczą o finał w stolicy. Tym razem bez udziału szczecineckich zawodników.

V Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska rozgrywany od 2010 roku, to bez wątpienia największa i najbardziej prestiżowa impreza piłkarska dla dzieci i młodzieży w Polsce. Biorą w niej udział drużyny dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych 10-11 lat oraz 12-13 lat. W czterech dotychczasowych edycjach turnieju wzięło udział ponad pół miliona najmłodszych adeptów futbolu.

Najważniejsza zasada w tym turnieju to zaangażowanie dzieci, które nie miały do tej pory kontaktu z czynnym uprawianiem sportu. Zgodnie z regulaminem, w drużynie może być maksymalnie trzech zawodników grających w regularnie trenujących drużynach. Reszta to absolutnie amatorzy. Chodzi o to, żeby jak największa ilość dzieci zainteresowała się sportem, który można uprawiać na popularnych boiskach typu orlik. 

W dzisiejszym wojewódzkim finale, który odbywa się w Szczecinku najciekawsze jest to, że nie ma w nim szczecineckiej drużyny. Być może nie było chętnych, a być może za słabo pracują Ci, którzy powinni animować działania na orlikach. Pierwszym krokiem do finału było zwycięstwo w lokalnym turnieju, który odbywał się na danym orliku. Następnie była rywalizacja na poziomie gminy, a dopiero później był finał wojewódzki. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych będą reprezentowali województwo w finale. Będzie to atrakcyjna, kilkudniowa wyprawa do stolicy. Drużyny, które zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego już na samym starcie otrzymały ciekawe nagrody, organizatorzy zafundowali im między innymi profesjonalne stroje piłkarskie. 

Zmagania piłkarzy oklaskuje publiczność składająca się ze szczecineckich uczniów i przedszkolaków. Wszystko dzieje się na Stadionie OSiRu, który został podzielony na cztery boiska. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: