Krzysztof Kiersznowski, Marek Pyś i Lech Dyblik - mistrzowie drugiego planu w Złocieńcu

  • KW
  • 2014-10-06 13:33:08
Krzysztof Kiersznowski, Marek Pyś i Lech Dyblik - mistrzowie drugiego planu w Złocieńcu
  • Foto: Złocieniecki Ośrodek Kultury

Podczas organizowanego już po raz drugi Przeglądu Filmowego – Aktorzy Drugiego Planu, Złocieniecki Ośrodek Kultury miał zaszczyt gościć aktorów: Lecha Dyblika, Krzysztofa Kiersznowskiego oraz Marka Pysia.

Oficjalne otwarcie Przeglądu odbyło się w piątek, 3 października. Uroczystość uświetnił koncert Lecha Dyblika i akordeonisty Leszka Kołodziejskiego, pt. „Towarzysze czas wstawać! Radziecki surrealizm z punktu widzenia psa”. Pan Lech swoje spotkania z publicznością traktuje nie tylko jako występ, ale i okazję do rozmowy. Rosyjskie ballady poetyckie przeplatał z ciekawymi opowieściami o swoich wspomnieniach związanych z rodzinnym miastem. W programie Przeglądu nie mogło zabraknąć filmów, w których brali udział nasi goście: klasyka polskiej komedii – „Kiler”, głośny film Wojciecha Smarzowskiego – „Pod Mocnym Aniołem” oraz wzruszający film Macieja Pieprzycy - „Chce się żyć”.

Najmłodsi widzowie kina Mewa mieli okazję poznać tajniki tworzenia filmu animowanego. Podczas warsztatów medialnych z prelegentami edukacyjnego projektu „KinoSzkoła” powstała animacja pt. „Tajemnicza przygoda”. Mieszkańcy Złocieńca brali również udział w trzydniowych warsztatach teatralnych, prowadzonych przez Marka Pysia. Efekty wspólnej pracy dzieci, młodzież i dorośli zaprezentowali przed ostatnim punktem programu Przeglądu, którym był spektakl „Byłem… Szwejk”. 

Już we wtorek (07.10) będziecie mogli obejrzeć relację z tego wydarzenia w naszej TV. Aktorzy naszemu reporterowi opowiedzieli o szczegółach związanych ze swoją pracą, a także o ciekawych historiach rodzinnych. Krzysztof Kiersznowski na przykład opowiedział o tym, w jakich okolicznościach jego dziadek zakończył swoją karierę wojskową. Dodajmy, że wydarzyło się to tuż po II Wojnie Światowej w Szczecinku. 

info: Złocieniecki Ośrodek Kultury

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: