Przeciwnik za mocny - przegrana Emet Basket

• 2014-10-06 08:18:52

W hali sportowej przy ul. Jasnej odbył się inauguracyjny mecz koszykówki w ramach rozgrywek Ligi Zachodniopomorskiej Juniorów. Zmierzył się nasz Emet Basket z ekipą Bombardier Szczecin.

Zespół EMET Basket Szczecinek, prowadzony przez Szymona Kiedla, podejmował w niedzielne popołudnie koszykarzy Bombardier Szczecin. Przeciwnik był bardzo wymagający i dysponujący lepszymi warunkami fizycznymi. Od samego początku gry goście narzucili szybkie tempo, agresywnie bronili na całym boisku i dzięki tej obronie uzyskali znaczącą przewagę w pierwszej kwarcie . Brak zbiórek w obronie i zbyt duża ilość strat spowodowały, że na tablicy wyników widniał wynik 28 do 14 dla Szczecina.

Nasi zawodnicy zaczęli odrabiać straty w drugiej kwarcie i po pierwszej połowie zbliżyliśmy się na 8 punktów. Po przerwie nasi przeciwnicy znów bronili na całym boisku i kolejne straty drużyny EMET Basket zwiększały przewagę gości. Nasz zespół miał bardzo słabą skuteczność z linii rzutów osobistych . Czwarta kwarta to lepsza gra naszych koszykarzy, jednak nie zdołali odrobić straty punktowej.

Skład EMET Basket Szczecinek : Cezary Giłka, Jakub Romanów, Sebastian Kowalik, Paweł Łukaszewicz, Kacper Rudzki, Michał Chmara, Jakub Cieślak, Maciej Kozłowski, Szymon Wołyński, Wojciech Kaźmierski, Maciej Grondys kpt.

Ostateczny wynik przedstawiał się następująco: EMET Basket Szczecinek : Bombardier Szczecin 63:79.

Wynik poszczególnych kwart: 14:28 , 16:10 , 12:24 , 21:17.

Najwięcej punktów : Grondys Maciej 26, Kozłowski Maciej 13, Kaźmierski Wojciech 8, Chmara Michał 6, Rudzki Kacper 6.

info: Szymon Kiedel