Francuzi z wizytą w Rolniczaku

  • KW
  • 2014-10-03 12:15:36
Francuzi z wizytą w Rolniczaku
  • Foto: TV Gawex

Od 30 września w naszym mieście przebywa grupa uczniów z zaprzyjaźnionej francuskiej szkoły, w ramach wymiany z Zespołem Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica ze Świątek.

Już od 20 lat Zespół Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica gości każdego roku uczniów z Francji. Są to uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły, która jest bardzo podobna profilem nauczania do szkoły ze Świątek. Francuska szkoła jest z nami bardzo zaprzyjaźniona, to także zespół szkół z różnymi profilami, gdzie kształcenie odbywa się na poziomie maturalnym i zawodowym. Znamy się już od tylu lat, że część profesorów, z którymi się spotykaliśmy przeszła już na emeryturę, ale jak tam jeździmy to spotykamy się z nimi - powiedziała nam 

W planie tegorocznej wizyty uczniów z Francji przewidziane jest wiele atrakcji, między innymi wspólne spotkania, ognisko z tańcami i śpiewem, a także zwiedzanie gospodarstw rolnych: uczniowie są bardzo zainteresowani tym wszystkim, wypytują o sposoby prowadzenia hodowli czy upraw zbóż. Porównują wszystko do tego, co mają u siebie - powiedziała nam nauczycielka francuskiego, Pani Izabela Biernacka. W piątek (03.10), dla gości zorganizowano wycieczkę do Kołobrzegu: Francuzi są zawsze bardzo zdziwieni jak miękki jest piasek nad naszym morzem, i że nie ma tu przypływów i odpływów - dodaje Pani Izabela. 

Grupa z Francji przyjechała do naszego miasta na przełomie września i października, natomiast nasi uczniowie wybiorą się z wizytą do Francji prawdopodobnie wiosną 2015 roku. W tej sprawie będą jeszcze przeprowadzane rozmowy, jednakże, jak zapewnia Pani Alicja Głuchowska - przez tyle lat utrzymujemy kontakt, że ta wymiana na pewno nie wygaśnie. 

Obszerna relacja z wymiany dziś po programie lokalnym. Serdecznie zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: