Zbigniew Brach kończy sezon na drugim miejscu

  • KW
  • 2014-10-03 08:09:11
Zbigniew Brach kończy sezon na drugim miejscu
  • Foto: A. Biedziuk

W miniony weekend w Ułężu k/Puław odbyły się ostatnie w tym roku, w Polsce wyścigi na 1/4 mili pod nazwą "Bezpieczne Wyścigi II".

Na imprezie pojawiło się ponad 120 samochodów i motocykli z całej Polski. Obsada zawodów była wyjątkowo mocna, zwłaszcza w klasie Turbo AWD, gdzie mieliśmy swojego przedstawiciela w osobie Zbigniewa Bracha (Nissan GTR). Wiele aut w tej kategorii dysponowało mocą ok. 1000 KM. W gronie faworytów wymieniano również naszego kierowcę, do którego należy rekord Polski na tym dystansie. Zawody odbywały się wg systemu - eliminacje, po których cztery auta z najlepszymi czasami awansowały do finałów. Do półfinałów Brach awansował z najlepszym czasem i wszystko wskazywało na to, że będzie walczył on o zwycięstwo. Niestety podczas zwycięskiego półfinału auto uległo awarii (wał napędowy) i w związku z tym start w finale był już niemożliwy.

Mimo wszystko druga lokata w doborowej stawce, na koniec bardzo udanego dla mnie sezonu satysfakcjonuje - mówi Z. Brach. Cóż, pozostało tylko naprawić uszkodzone auto i rozpocząć przygotowania się do sezonu 2014/15 w... tenisie stołowym - dodaje. 

info: Antoni Biedziuk

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: