Przedszkolaki bardziej widoczne

  • KW
  • 2014-10-02 14:36:08
Przedszkolaki bardziej widoczne
  • Foto: TV Gawex

Dzieci z Przedszkola Publicznego im. Kornela Makuszyńskiego w Szczecinku otrzymały dziś odblaski, a także wzięły udział w spotkaniu, podczas którego, dowiedziały się jak zachowywać się bezpiecznie na drogach.

Od kilku tygodni w Polsce obowiązuje ustawa dotycząca odblasków, która zakłada, że dzieci poruszające się blisko drogi powinny posiadać odblaski, aby kierowcom było łatwiej zauważyć przechodzące dzieci. W związku z tym, Radny Adam Wyszomirski wraz z Panem Januszem Kocikiem postanowili zasponsorować takie odblaski dla dzieci ze szczecineckiego przedszkola. 

Kupiliśmy też fajne zabawki, postaraliśmy się o to, aby pojawił się wóz strażacki ze strażakami, bo przecież każde dziecko wie, że Strażak Sam jest najważniejszy. Trochę zabawy, trochę edukacji, bo ważne jest to, żeby Ci najmłodsi wiedzieli, że trzeba funkcjonować w taki sposób by czuć się bezpiecznie. Także kierowcy, którzy jeżdżą samochodami, a zbliża się okres jesienno-zimowy, będą widzieli takie dzieci na drogach. Wystarczy kamizelka lub odblask na ręce lub tornistrze, by być widocznym po prostu. I ja zachęcam wszystkie szkoły do tego, by organizowały takie akcje, a także radnych, żeby też się włączyli w takie akcje i finansowali takie przedsięwzięcia - zachęcał Radny Adam Wyszomirski. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: