Spotkanie edukacyjno-profilaktyczne w kinie Wolność, w ramach Dnia bez Przemocy

  • KW
  • 2014-10-02 13:15:55
Spotkanie edukacyjno-profilaktyczne w kinie Wolność, w ramach Dnia bez Przemocy
  • Foto: TV Gawex

Dziś, 2 października, w kinie Wolność odbyło się spotkanie edukacyjno-profilaktyczne organizowane w ramach Międzynarodowego Dnia bez Przemocy.

Organizatorem spotkania był Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Szczecinku, a partnerami w tej akcji byli: SAPiK oraz Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii oddział Szczecinek. Dziś o godzinie 11 do kina licznie przybyli uczniowie szczecineckich gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. W ramach programu przewidziany został cykl bloków edukacyjno-informacyjnych, a także etiudy teatralne przedstawiane przez młodzież w ramach programów profilaktycznych, przygotowanych przez Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii. Wszystko rozpoczęło się od Cyberprzemocy, uczestnicy zobaczyli na ekranie kina ciekawy film edukacyjny "Wyloguj się do życia". Następnie młodzież dowiedziała się czym jest przemoc, jakie są jej rodzaje i skutki oraz jak i kiedy reagować na przemoc, a także jakie są rodzaje i i możliwości pomocy. Czwartą częścią spotkania była „Trudna sztuka wyborów”, czyli etiudy teatralne. 

Jednocześnie, w holu kina można było obejrzeć wernisaż pięknych i ciekawych prac pod tytułem "Inspiracje naturą i teatrem". Wykonane one zostały również przez młodzież, w ramach programów edukacyjnych i profilaktycznych prowadzonych w naszym powiecie. Nie zabrakło też materiałów informacyjnych, rozmów z członkami Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, a także słodkiego poczęstunku dla uczestników spotkania. 

Relacja z tego wydarzenia już dziś w naszym programie lokalnym. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: