Wesprzyj Osiedle Marcelin swoim głosem!

  • KW
  • 2014-09-30 11:25:07
Wesprzyj Osiedle Marcelin swoim głosem!
  • Foto: national-geographic.pl

Osiedle Marcelin bierze udział w konkursie, w którym ubiega się o wybudowanie bazy rowerowej dla dzieci i rodziców, dostępnej wyłącznie dla rodzin z osiedla. Mieszkańcy mieliby wówczas łatwiejszy i szybszy dostęp do miasta, a także możliwość organizowania wycieczek.

Osiedle Marcelin, oddalone od miasta Szczecinek 2 km, skupia młodych, aktywnych ludzi i dzieci. Do miasta można dostać się samochodem, czyli starsze dzieci muszą liczyć jedynie na rodziców. Dzieci zawożone są do szkoły, na zajęcia pozalekcyjne, ale bywa i tak, że rodzice mają tak dużo pracy i obowiązków, że dzieci zostają w domu, bo nie mają jak się dostać do miasta. I wówczas wkrada się nuda, spędzanie czasu przed komputerem, telewizorem, bo to nie wymaga większego zaangażowania. Komunikacja miejska - owszem, dwa razy w ciągu dnia tu zagląda. A przecież jest ścieżka rowerowa! I piękne tereny z polnymi drogami wokół osiedla.

Jaki jest pomysł? Stworzyć bazę rowerową dla dzieci i rodziców, dostępną wyłącznie dla rodzin osiedla Marcelin. Z jednej strony dostępność łatwego i szybkiego środka transportu, z drugiej możliwość organizowania wycieczek i wspólnego spędzania z rodzicami czasu, zaszczepienie aktywnej formy życia, przyjaznej środowisku.

Projekt jest skupiony przede wszystkim na dzieciach w wieku od 0 do 13 lat. I dla nich ma powstać bazę rowerową, z której będą mogły zawsze korzystać. Wyobraźnia dzieci nie tworzy granic i pory roku nie są dla nich przeszkodą, potrafią znaleźć przyjemność z jazdy na rowerze zarówno w letnie, jak i zimowe dni, wystarczy dać im tylko dostępność do sprzętu.

W założonym przedziale wiekowym dzieci kilkakrotnie zmieniają rowery. Zaczynają na fotelikach za plecami rodziców, potem pierwszy biegacz czy trójkołowiec, dwa kółka dla 5 latka, potem większy rower dla 9 latka i jeszcze kolejny rozmiar dla 12-13 latków. Wydatek dla rodziców niemały! Dlatego zachęcamy Was do głosowania - to zaledwie kilka sekund, a radość dla dzieci nieopisana! 

LINK do konkursu: http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,827,marcelin-na-dwoch-kolkach-kreci-sie-na-wesolo.html

Komentarze (1)

abc 2014-09-30 22:15

Uzasadnienie projektu to jakiś żart? 2km do miasta i nie można ich pokonać pieszo? Na tym osiedlu mieszkają kaleki?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: