Wygraj bilet na koncert Kazika Staszewskiego z Kwartetem ProForma w kinie Wolność!

  • KW
  • 2014-09-30 09:57:27
Wygraj bilet na koncert Kazika Staszewskiego z Kwartetem ProForma w kinie Wolność!
  • Foto: www.buumpoetycki.wordpress.com

Już 14 października, o godz. 19:00 w kinie Wolność odbędzie się koncert piosenek Stanisława Staszewskiego w wykonaniu Kazika Staszewskiego z Kwartetem ProForma. Mamy dla Was dwie, pojedyncze wejściówki na ten koncert!

Stanisław Staszewski był twórcą nietuzinkowym - bard Płocka i Paryża, bram i poddaszy, alkoholu i miłości. Dzięki magii jego ballad, szara i szorstka codzienność zaczyna błyszczeć barwnymi refleksami, odbitymi od szkła lub zimnego ostrza sztyletu. Zwyczajni ludzie stają się bohaterami niezwykłych opowieści, w których emocje pokonują nicość, a uśmiech pozwala przezwyciężyć łzy. Pozostawił po sobie niespełna 30 piosenek, jest między innymi autorem sławnej „Celiny”, czy „Baranka”.
Kwartet ProForma to poznański zespół wykonujący piosenkę autorską. Działalność rozpoczął w 2001 roku od koncertów klubowych. Cechą charakterystyczną Kwartetu są bogate aranżacje, w których oprócz instrumentarium podstawowego pojawiają się również kontrabas, akordeon, melodyka i mandolina. Kwartet ProForma jako jedyny kwartet w Polsce (a może i na świecie) występuje w stałym, pięcioosobowym składzie:
Piotr Lembicz – gitary, mandolina
Przemysław Lembicz – śpiew, gitary
Wojciech Strzelecki – gitara basowa, kontrabas, śpiew
Marek Wawrzyniak – perkusja
Marcin Żmuda – fortepian, instrumenty klawiszowe, akordeon, melodyka, śpiew

Podczas koncertu Kazik Staszewski, oprócz piosenek ojca, zaśpiewa również kilka innych, swoich kompozycji, w tym utwory nigdy niewykonywane na żywo. 

Aby wygrać wejściówkę wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie: W jakim kraju żył i tworzył Stanisław Staszewski "Tata Kazika"?

 Konkurs trwa do wtorku (7 października) do godziny 12:00. Formularz konkursowy dostępny jest pod adresem http://www.gawex.pl/konkurs/kazik

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: