Nagroda "Gryfita Szczecinecki" - ostatni dzień zgłoszeń!

  • KW
  • 2014-09-30 08:44:46
Nagroda "Gryfita Szczecinecki" - ostatni dzień zgłoszeń!
  • Foto: UM Szczecinek

Dziś (30.09) mija termin zgłaszania kandydatów do Szczecineckiej Nagrody Kultury - "Gryfita Szczecinecki".

„Gryfita Szczecinecki” to nagroda, która od 2014 roku przyznawana będzie lokalnym animatorom kultury oraz artystom związanym z naszym miastem. Nagroda wręczana będzie corocznie przez Burmistrza Szczecinka na wniosek instytucji kultury, związków i stowarzyszeń społeczno-kulturalnych, szkół, jednostek organizacyjnych, których statutowy zakres działania obejmuje zadania w dziedzinie upowszechniania kultury i sztuki, Komisji Kultury, Edukacji, Sportu i Turystyki Rady Miasta Szczecinka, dyrektora Samorządowej Agencji Promocji i Kultury oraz osób fizycznych, mieszkańców Szczecinka.

„Gryfita Szczecinecki” przyznawany będzie w następujących kategoriach:

1. sztuki plastyczne,

2. twórczość literacka i upowszechnianie kultury,

3. muzyka i taniec,

4. film i teatr.

Nagroda zostanie oficjalnie wręczona podczas Szczecineckiej Gali Kultury, która odbędzie się 5 października o godz.18:00 w kinie "Wolność". Uświetni ją występ znakomitego pianisty jazzowego Artura Dutkiewicza, który tym razem zaprezentuje się szczecineckiej publiczności w wariacjach największych przebojów Czesława Niemena.

W tym roku termin zgłoszeń mija dziś, 30 września. Tomasz Czuk z Urzędu Miasta Szczecinek poinformował nas, że zgłoszenia ciągle wpływają. Jutro opublikujemy informację dotyczącą ilości zgłoszonych kandydatów. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: