Rafał Szypulski z Bornego Sulinowa wicemistrzem Europy w taekwondo

• 2014-09-29 13:16:43

W dniach 26-28.09.2014r. w Innsbrucku, w Austrii odbyły się 5. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U21. Nasz kraj reprezentowało 12 zawodników w tym, z ULKST Borne Sulinowo, Rafał Szypulski.

Szczęście uśmiechnęło się do Rafała w losowaniu, trafił najpierw wolny los. Pierwszą walkę z reprezentantem Białorusi, Lagoun Nikita wygrał 4:2, kolejną o wejście do finału miał z Rosjaninem Pryazhnikov Alexey i też wygrał 4:3. Po wyrównanej walce finałowej uległ nieznacznie 3:5 reprezentantowi Serbii Jovanov Drasko .
Rafał został wicemistrzem Europy. Nasza reprezentacja ogólnie zdobyła 1 złoty i 3 srebrne medale. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 4 miejsce. Jest to wielki sukces dla Polskiego Taekwondo Olimpijskiego i oczywiście dla borneńskiego klubu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!