Światowy Dzień Serca za nami

  • KW
  • 2014-09-28 17:13:02
Światowy Dzień Serca za nami
  • Foto: TV Gawex

Już po raz piąty w Szczecinku odbył się Światowy Dzień Serca. Dzisiaj (28.09) od rana, w kinie Wolność odbywały się bezpłatne badania, a także wykłady na tematy kardiologiczne.

Jak co roku, podczas obchodów Dnia Serca w holu Kina Wolność odbywały się bezpłatne badania, między innymi poziomu cukru, cholesterolu czy poziomu tkanki tłuszczowej. W tym czasie było można również skorzystać z konsultacji rehabilitantki, dietetyczki, fizjoterapeutki czy psychologa. Możliwość skorzystania z takich bezpłatnych badań profilaktycznych przywiodła dziś w progi Kina Wolność wielu mieszkańców Szczecinka. Jak co roku organizatorami imprezy byli: Szczecineckie Stowarzyszenie Kardiologiczne Moje Serce wraz ze Specjalistyczną Przychodnią Lekarską Kardiodent.

O godzinie 11 na sali kinowej rozpoczęła się część druga imprezy, a mianowicie oficjalne przywitanie gości i prelekcje na tematy kardiologiczne prowadzone przez kardiologów z naszego regionu.

Podczas dzisiejszych obchodów Kazimierz Margol, który jest założycielem i Prezesem Szczecineckiego Stowarzyszenia Kardiologicznego otrzymał odznaczenie za wkład w budzenie zainteresowania u dzieci i młodzieży sportem, i innymi formami ruchu i rekreacji.

Kolejna impreza z serii Moje Serce okazała się niezwykłym sukcesem, nie tylko pod względem frekwencyjnym ale również medycznym.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: