Ponad pół tysiąca uczniów wzięło udział w tegorocznym rajdzie rowerowym

  • KW
  • 2014-09-26 13:53:02
Ponad pół tysiąca uczniów wzięło udział w tegorocznym rajdzie rowerowym
  • Foto: TV Gawex

Mimo nie sprzyjającej pogodowej aury w dzisiejszym rajdzie, organizowanym przez SzLOT i SAPiK, wzięło udział ponad pięciuset uczniów.

Uczniowie szczecineckich szkół spotkali się o godzinie 11:00 przy Muszli Koncertowej. Właśnie stąd, wyruszył rajd rowerowy pod nazwą "Naokoło jest wesoło", którego trasa przebiegała dookoła jeziora Trzesiecko. Uczestnicy mieli okazję jechać pięknymi ścieżkami rowerowymi. Szóstą już edycję imprezy zainaugurował, a także przywitał wszystkie osoby zgromadzone na Muszli Koncertowej, wiceburmistrz Szczecinka Daniel Rak. 

Po zakończeniu rajdu, każdy z uczestników dostał kupony, dzięki którym mógł otrzymać ciepły posiłek i ciepłą herbatę. Po posiłku sprawdzono listy obecności i rozdano nagrody rzeczowe dla najliczniejszej ekipy w kategoriach szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Dzisiejszy rajd jest owocem projektu Civitas, który co prawda już się zakończył ale te inwestycje, które poczyniono w mieście one nadal istnieją, funkcjonują i to jest żywy przykład jak korzystamy z tych środków unijnych, czyli przejedziemy dookoła jeziora pięknymi ścieżkami rowerowymi, które powstały właśnie z funduszy Civitasu" - powiedział nam Kamil Klimek, dyrektor SAPiK. 

 Więcej na ten temat już dziś w Echach Dnia w TV Gawex

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: