Krystian Zalewski, srebrny medalista Mistrzostw Europy na uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Złocieńcu

• 2014-09-26 09:53:28
Materiał wideo: EKO SKARBY POMORSKIEJ PRZYRODY CZĘŚĆ II ODC. 1

Podczas wczorajszej (25.09), uroczystej sesji Rady Miejskiej w Złocieńcu, władze Miasta i Gminy uhonorowały złocienieckiego sportowca, Krystiana Zalewskiego, który zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Europy w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

Mam przyjemność przedstawić Państwu honorowego gościa wraz z rodzicami. Jest to Krystian Zalewski, wicemistrz Europy w biegach przełajowych na 3000 metrów. Witamy także pierwszego trenera Krystiana Pana Andrzeja Korola. Dziś pragniemy uhonorować medalistę i cieszymy się bardzo, że to z naszego miasta pochodzi Krystian Zalewski, że tu pierwsze kroki stawiał jako uczeń Pana Andrzeja, który zaszczepił w nim chęć walki i boju do zwycięstwa. I osiągnął to zwycięstwo, Polska bardzo długo czekała, bo aż 32 lata na taki sukces, więc my również z tego tytułu się bardzo cieszymy i życzymy dalszych sukcesów - tymi słowami uroczystą sesję rozpoczęła Urszula Ptak, Przewodnicząca Rady Miejskiej Złocieniec.

Krystian Zalewski zdobył srebrny medal podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Zurychu. Brał on udział w biegu z przeszkodami na 3000 metrów. Podczas biegu są cztery przeszkody, a piąta to rów z wodą. Potrzeba tu bardzo dużo siły, trzeba być przygotowanym od strony siłowej, a także wydolnościowej - powiedział Krystian Zalewski. Medal w biegu z przeszkodami ostatni raz do Polski przyjechał 32 lata temu, bardzo się cieszę, że udało mi się uzyskać medal dla reprezentacji. Był to jeden z dwunastu medali i piękny dorobek polskiej reprezentacji. Tym bardziej się cieszę, że nastąpił przełom w przeszkodach, bo 32 lata czekaliśmy aż uda się to zrobić - podsumował srebrny medalista.

Złocieniecki sportowiec tak naprawdę był trzeci na mecie i zdobył brązowy medal, jednakże Francuz Mahiedine Mekhissi-Benabbad, który zdjął koszulkę po dobiegnięciu na metę, został z tego powodu zdyskwalifikowany. Dzięki tej sytuacji Polak zajął drugie miejsce, otrzymał srebro i został wicemistrzem Europy w biegach na 3000 metrów z przeszkodami.

Po uroczystej sesji Rady Miejskiej, Krzysztof Zalewski spotkał się w kinie ze złocienieckimi uczniami. Podczas spotkania wyświetlone zostały fragmenty biegu, a także dekoracja. Uczniowie byli zainteresowani i chętnie zadawali pytania wicemistrzowi.