Rozbiorą i podzielą pomost "T" na jeziorze Trzesiecko

  • KW
  • 2014-09-25 15:02:53
Rozbiorą i podzielą pomost "T" na jeziorze Trzesiecko
  • Foto: TV Gawex

Architekt miejski, Tomasz Wolanin, wystąpił do władz miasta z pomysłem rozebrania pomostu "T", który jest przedłużeniem ulicy Bohaterów Stalingradu, skąd przede wszystkim startuje szczecinecki tramwaj wodny.

Jak powiedział nam Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas: Będę na ten temat więcej mówił więcej w programie samorządowym, natomiast teraz mogę powiedzieć, że jest to pomysł dobry. Myślimy o tym, żeby w następnych latach, może za rok albo dwa, rozebrać tak zwany pomost "T" , z którego to startuje nasz tramwaj wodny. Jest to pomost pływający, chcielibyśmy go rozebrać, podzielić na dwie części, które trafią do Trzesieki i Świątek.

Natomiast nowy pomost miałby stanąć przy Zamku i stamtąd wypływałby tramwaj wodny. Pomysł powstał, ponieważ władze miasta chciałyby, aby widok z okolicy Zamku na jezioro był lepszy. Teraz, nakładają się na siebie dwa pomosty przy ulicy Bohaterów Stalingradu i Plaża Miejska wraz z pomostem do nart wodnych, co, zdaniem burmistrza, wygląda bajecznie, jednak mogłoby wyglądać jeszcze lepiej i w tym kierunku miasto będzie się starało iść. 

 Więcej na ten ten temat w dzisiejszych Echach Dnia 25.09. Zapraszamy!

Komentarze (4)

ankar 2014-09-25 18:57

Pomost "T" jest usytuowany fantastycznie i owszem, można go przebudować, czy raczej zbudować na nowo, ale czy naprawdę jest sens by zmieniać jego lokalizację i przenosić go pod zamek? Obecna lokalizacja pomostu jest bardzo dobra, pięknie widać z tego miejsca jezioro, to najlepszy punkt do obserwowania zachodów słońca. Panie Burmistrzu, prosimy to raz jeszcze przemyśleć!

Adrian 2014-09-26 09:18

Zgadzam się z przedmówcą - obecna lokalizacja jest bardzo reprezentacyjna i wygodna dla podróżujących statkiem

pocisk 2014-09-26 12:09

Pomost był tam "od zawsze" nie rozumiem po co go przenosić, widok z tego miejsca jest fantastyczny. Problemem jest raczej to jak miasto dba o ten pomost, gdyż moim zdaniem jego stan jest tragiczny, brak jest również części zabezpieczeń barierek.

max 2014-09-27 11:48

Jaśnie pan ma mieć wyjście z pałacu na pomost i tak ma być. A swoją drogą wybory blisko więc propaganda i obiecanki w modzie. Czy ten pan bez włosów przestanie zajmować się pierdołami i wydawaniem naszych pieniędzy na swoje pomysły. Statki przyniosły zyski? obawiam się że same straty. Wyciąg też zamiast zarabiać przynosi straty. Co jeszcze nam jaśnie pan naobiecuje i wskaże , że to jedyna słuszna droga?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: