Konkurs WOLNOŚĆ.25 rozstrzygnięty

  • KW
  • 2014-09-25 13:58:42
Konkurs WOLNOŚĆ.25 rozstrzygnięty
  • Foto: SAPIK

Konkurs Wolność.25 ogłoszony przez Burmistrza Miasta Szczecinka właśnie został rozstrzygnięty. Julia Malinowska, Emilia Pielak i Paulina Soroka zostały laureatkami, otrzymując trzy równorzędne nagrody.

Wolność.25 – to temat przewodni konkursu ogłoszonego przez Burmistrza Miasta Szczecinek. 4 czerwca 2014 minęło dokładnie 25 lat od wyborów parlamentarnych, które zapoczątkowały polską drogę do wolności. Nie były to jeszcze w pełni demokratyczne wybory, ale w świadomości wielu Polaków zapisały się jako symboliczny dzień odzyskania wolności i początek III Rzeczypospolitej. Czym jest wolność? Jaka jest definicja tego pojęcie? Jak można ją opisać, zdefiniować, wyrazić...? Na te pytana próbowali odpowiedzieć młodzi mieszkańcy powiatu szczecineckiego, urodzeni po 4 czerwca 1989 roku, do których konkurs był adresowany.

Formuła konkursu była bardzo swobodna, można było nadsyłać prace plastyczne (grafika, fotografia, rysunek), wiersze, eseje, filmy, utwory muzyczne, instalacje, happeningi oraz szeroko rozumiane działania sceniczne. Jury powołane przez Burmistrza Miasta wyłoniło lauretów. Przyznano trzy równorzędne nagrody, które otrzymali: Julia Malinowska za utwór literacki, Emilia Pielak za pracę przestrzenną oraz Paulina Soroka za pracę plastyczną. Dodatkowo, przyznano trzy wyróżnienia, które otrzymali Paweł Salnik i Agnieszka Sikorska za prace plastyczne oraz uczniowie Gimnazjum Nr 2 za scenariusz działań.

Podsumowanie konkursu, prezentacja nagrodzonych prac, wręczenie nagród oraz spotkanie burmistrza z młodzieżą odbędzie się 23 października, o godzinie 10.00 w sali multimedialnej kina Wolność.

info: SAPIK

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: