DZIŚ, 17 listopada: Wernisaż Edwarda Dwurnika w Szczecinku!

  • KW
  • 2014-10-17 13:51:24
DZIŚ, 17 listopada: Wernisaż Edwarda Dwurnika w Szczecinku!
  • Foto: SAPIK

Dziś, 17 października o godzinie 17:00 w Galerii Sztuki Zamek odbędzie się niecodzienne wydarzenie artystyczne, a mianowicie wernisaż z udziałem ikony polskiego malarstwa Edwarda Dwurnika "Sportowcy".

Edward Dwurnik to wybitny polski malarz i grafik, jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobowości polskiej sztuki współczesnej. Jedyny polski artysta, któremu udało się odnieść międzynarodowy sukces przed transformacją (m.in. udział w "documenta 7" w Kassel w 1982 roku). Także - jedyny artysta, który niezależnie od uznania w kręgach profesjonalnych, stał się popularny we wszystkich środowiskach konsumentów sztuki. Niepokorny i prowokacyjny, zmienny i nieprzewidywalny, pełen diabelskiego poczucia humoru, do dziś budzi skrajne reakcje i poruszenie, także wśród twórców najmłodszego pokolenia. 

Twórca około 5 tysięcy obrazów i 10 tysięcy rysunków, to postać niemalże tak mocno legendarna, jak historyczna. Autor przebogatych widoków polskich miast, dokumentator wydarzeń społecznych, portrecista, weducista. Jego liczne prace prezentowane są w najważniejszych polskich muzeach i zagranicznych galeriach. Jedną z jego wystaw "Sportowcy" będziemy mogli obejrzeć już dziś, w Zamku, a także porozmawiać z artystą, który również weźmie udział w swoim wernisażu. Niewątpliwie, będzie to bardzo ważne wydarzenie kulturalne w naszym mieście. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: