Galeria Sztuki ZAMEK: wystawa matki i syna "Dwa spojrzenia"

  • KW
  • 2014-09-24 09:04:21
Galeria Sztuki ZAMEK: wystawa matki i syna "Dwa spojrzenia"
  • Foto: TV Gawex

Po raz kolejny w Galerii Zamku pokazane zostały prace rodzinnego duetu. To znowu prace, które wyszły spod ręki mamy i jej syna.

Wernisaż prac wyjątkowo zorganizowano we wtorek, a malarstwo i rysunek to praca Heleny Buszyńskiej i jej syna Janusza Buszyńskiego. Janusz Buszyński to profesjonalny plastyk, absolwent wydziału rzeźby gdańskiej ASP. Jak nam powiedział podczas wernisażu od pewnego czasu bardziej inspiruje mnie rysunek, a że dodatkowo zajmuje się muzyką to na rzeźbę po prostu brakuje mi czasu. W Szczecinku, który jest moim rodzinnym miastem pokazuję bardzo świeży cykl rysunków. W tych pracach chcę pokazać dualizm ludzkiej natury swoisty jing i jang. Światłocień i równowaga między jasnymi i ciemnymi plamami to właśnie chciałem pokazać w tych kobiecych korpusach. 

Oprócz prac Janusza prezentowane jest malarstwo jego mamy. Pani Helena Buszyńska należy do twórców nieprofesjonalnych. Całe swoje zawodowe życie związała z placówkami kultury. Dopiero, gdy przeszła na emeryturę, zaczęła realizować swoją pasję - malarstwo. Trzeba przyznać, że niektóre z prac robią ogromne wrażenie. To, jak powiedziała Jolanta Korsak-Kopterska, która na co dzień współpracuje z Panią Heleną, efekt jej ciężkiej pracy. Z roku na rok widać duży postęp w pracach, jakie realizuje Pani Helena - tak podczas wernisażu powiedziała jej przewodniczka w świecie sztuki. 

Dodatkowo prace swojej mamy konsultuje syn. Najbardziej inspiruje mnie niebo i morze. To właśnie podczas takich obserwacji mogę zachwycać się tym, co nas otacza. Przez 45 lat pracowałam w kulturze i to właśnie wtedy zbierałam doświadczenie. Na emeryturze postanowiłam realizować to, o czym zawsze marzyłam - stwierdziła Pani Helena Buszyńska podczas wernisażu. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: