Strażacy ewakuowali szczecinecki Dom Dziecka

  • KW
  • 2014-09-23 08:57:12
Strażacy ewakuowali szczecinecki Dom Dziecka
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj (22.09), około godziny 19 w Domu Dziecka zauważono zadymienie, ewakuowano mieszkańców, a także udzielono im pierwszej pomocy. Na szczęście, wszystko to odbyło się w ramach ćwiczeń strażaków.

W Domu Dziecka przy ulicy Wiatracznej, na pierwszym piętrze zauważono zadymienie, o czym poinformowano Straż Pożarną. Następnie pracownicy Domu Dziecka rozpoczęli ewakuację mieszkańców. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażaków rozpoczęto akcję ratowniczą. Opanowali oni źródło zagrożenia i udzielili pomocy poszkodowanym. Cała akcja ratowniczo-gaśnicza przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Na szczęście były to tylko ćwiczenia - strażacy mogli w przybliżonych warunkach działać i doszkalać się. 

W akcji wzięli udział strażacy ze Szczecinka, a także z okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych. Na miejscu były także jednostki Policji i Straży Miejskiej. Wczorajsze ćwiczenia okazały się bardzo przydatne dla strażaków - m.in. zapoznali się oni z budynkiem i przećwiczyli rozstawianie podnośnika, a także dla mieszkańców Domu Dziecka - wzięli udział w niecodziennej sytuacji. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: