Dziś (22.09) autobusami Komunikacji Miejskiej jeździmy za darmo

  • KW
  • 2014-09-22 09:03:19
Dziś (22.09) autobusami Komunikacji Miejskiej jeździmy za darmo
  • Foto: TV Gawex

Przypominamy, że dziś (22.09) przez cały dzień, każdy może poruszać się autobusami Komunikacji Miejskiej w Szczecinku za darmo. Wszystko w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu.

Decyzję o wzięciu udziału w tym międzynarodowym święcie podjęli szczecineccy radni podczas ostatniej sesji. Przypomnijmy, że celem akcji Europejski Dzień bez Samochodu jest promowanie transportu publicznego i przekonanie potencjalnych pasażerów, że warto z niego korzystać codziennie. 

Przypomnijmy, idea Europejskiego Dnia bez Samochodu zrodziła się w 1998 r. we Francji, kiedy to po raz pierwszy obchodzono dzień pod hasłem "W moim mieście bez samochodu". Od tego czasu taka akcja organizowana jest co roku we wrześniu, by zachęcać miasta do zamykania ulic dla samochodów na jeden dzień. Powodzenie inicjatywy Dnia Bez Samochodu doprowadziło do ustanowienia w 2002 r. Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. To coroczna kampania organizowana przy wsparciu Komisji Europejskiej. Ma na celu zachęcenie władz lokalnych do wprowadzania i promowania transportu publicznego czy rowerowego oraz ma przekonać mieszkańców do wypróbowania innych środków transportu niż własny samochód. 

info: GW


 

 

Dziś (22.09) autobusami Komunikacji Miejskiej jeździmy za darmo

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: