Włoska delegacja z wizytą w Szczecinku

  • KW
  • 2014-09-19 13:50:22
Włoska delegacja z wizytą w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

W naszym mieście goszczą dziś przedsiębiorcy z Włoch, właściciele firmy przewozowej Gruppo Baltour z Teramo, z którymi, od pewnego czasu, współpracuje PKS Szczecinek. Wizyta ma na celu podsumowanie trzyletniej współpracy, poznanie Spółki PKS i miasta, a także rozmowy na temat rozszerzenia współpracy.

Firma Pana Agostino Ballone i Pani Antonelli Ballone jest między innymi właścicielem marki Eurolines. To właśnie pod szyldem Eurolines autobusy szczecineckiego PKSu kursują na trasach do Włoch, Francji i Hiszpanii. W Zamku zorganizowana została dziś konferencja prasowa. Oprócz włoskiej delegacji wzięli w niej udział Burmistrz Miasta Jerzy Hardie-Douglas, Starosta Krzysztof Lis, a także Prezes PKSu Halina Mozolewska. Podczas swojego wystąpienia prezes włoskiej firmy przedstawił pokrótce czym zajmuje się jego firma: główną naszą firmą jest firma Baltour, mamy linię na całe Włochy, a także w Europie, dlatego podjęliśmy współpracę z PKSem. Obsługujemy w Szczecinku trzy linie. Są one inaczej przygotowane niż pozostałe linie, ponieważ to w Szczecinku można zakupić bilet i udać się w podróż na przykład do Florencji. Opowiedział on także o współpracy ze szczecineckim PKSem: Nasza współpraca z PKSem trwa już kilka lat. Można powiedzieć, że jest to bardzo dobra współpraca. Naszym standardem jest przewożenie pasażerów autobusami, które mają maksymalnie 4 lata. PKS zakupił takie autobusy, więc razem oferujemy bardzo komfortowe przejazdy. 

Pan Agostino wyraził chęć dalszej współpracy ze szczecineckim PKSem. Podjęto już nawet działania z tym związane. Do końca roku PKS wraz z włoską firmą powinien uruchomić nowe połączenia do Niemiec. Do uruchomienia nowych linii potrzebna jest koncesja, na którą czekają obie firmy. 

Włoska delegacja odwiedziła dziś rano Ratusz, a w planach ma dziś jeszcze zwiedzanie Szczecinka. Pani Ballone, odpowiadając na pytanie Starosty Krzysztofa Lisa, czy podoba jej się nasze miasto odpowiedziała, że jest zachwycona. Urzekł ją szczecinecki Zamek, a także przyroda, która go otacza. 

 

Włoska delegacja z wizytą w Szczecinku

Komentarze (1)

Antoś 2014-09-19 21:41

A o Pani Małgosi nic nie piszecie, a przecież to wszystko dzięki niej. Pani Małgosia jest autorką całego pomysłu linii zagranicznych w PKS. Jak zwykle ktoś inny spija całą śmietankę!!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: