Szczecineccy kickboxerzy powrócili z Mistrzostw Świata Juniorów

  • KW
  • 2014-09-17 11:28:27
Szczecineccy kickboxerzy powrócili z Mistrzostw Świata Juniorów
  • Foto: OSiR Szczecinek

Z Mistrzostw Świata Juniorów powróciła ekipa szczecineckiego Klubu Sportów Walki. Zobacz zdjęcia oraz relację trenera i zawodników z włoskiego Rimini.

Jak powiedział nam trener, Krzysztof Pajewski: we Włoszech było wspaniale, srebrny medal i tytuł wicemistrza świata zdobył Jakub Pokusa w kategorii 63 kg, full-contact. Warto podkreślić, że jest to drugi medal na Mistrzostwach Świata Juniorów w Kickboxingu w historii klubu. Pierwszy medal zdobył w roku 2002 Marcin Wysocki i od razu tytuł Mistrza Świata w Chorwacji. 12 lat było przerwy, po 12 latach wreszcie mamy medal.

Jakub Pokusa w ćwierćfinale walczył z zawodnikiem z Turcji, w półfinale z zawodnikiem z Rosji, a w finale z Kazachstańczykiem. Podsumowując walkę finałową Jakub powiedział, że w finale, w trzeciej rundzie, nie czuł się już tak dobrze jak w poprzednich walkach. Fajnie byłoby być mistrzem ale cieszę się, że i tak zaszedłem tak wysoko. 

Zacięcie walczył również Bartłomiej Mienciuk, który niestety miał mniej sportowego szczęścia. Bartek pierwszy raz wystartował w tak dużej imprezie i w pierwszej rundzie stracił dużo punktów, w kolejnych bardzo dobrze walczył i starał się nadrabiać ale niestety nie zdążył i przegrał walkę w turnieju. Jakub Pokusa już za rok będzie seniorem, był to jego ostatni występ w juniorach, natomiast Bartek będzie miał okazję powalczyć za rok na mistrzostwach jeszcze w kategorii juniorów. Istnieje więc szansa, że za rok Bartek przywiezie do Szczecinka medal za co już dziś trzymamy kciuki. 

Organizatorami zawodów była największa Federacja WAKO. Zrzesza ona kluby, gdzie trenuje się kickboxing. Uczestnicy zawodów byli zadowoleni z organizacji, były one zorganizowane bardzo dobrze. Odbywały się na ośmiu matach i dwóch ringach. Zawodnicy walczyli raz dziennie, mieli więc czas aby wypocząć do następnej walki. 

Już dziś w naszym programie lokalnym obejrzycie rozmowę z trenerem i zawodnikami. Zapraszamy o 17:15.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

xxx 2014-09-18 12:10

z Kazachem, nie Kazachstańczykiem...

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: