Zorientowany Matematyk - zgłoszenia do 22 września

  • KW
  • 2014-09-17 10:33:32
Zorientowany Matematyk - zgłoszenia do 22 września
  • Foto: Starostwo Powiatowe Szczecinek

W ostatnią sobotę września (27.09) po raz kolejny odbędzie się konkurs Zorientowany Matematyk. Jest to marsz na orientację połączony z rozwiązywaniem zagadek matematycznych, którego organizatorem jest ZS nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej. Zgłoszenia do 22 września (poniedziałek).

Impreza przeznaczona jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli i rodziców z dziećmi (kategoria nauczyciele oraz rodzice z dziećmi zostanie rozegrana przy minimum 5 zgłoszeniach). Zadaniem 3-osobowych drużyn jest znalezienie zaznaczonych na mapce punktów oraz rozwiązanie pięciu zadań matematycznych. Każda z drużyn, w zależności od kategorii, będzie pokonywała określone długości tras. I tak, szkoły podstawowe: ok. 2400 metrów, gimnazja: ok. 3200 metrów, szkoły ponadgimnazjalne: ok. 3700 metrów, nauczyciele i rodzice z dziećmi: ok. 3200 metrów. Obszar, na którym odbędzie się marsz zostanie zabezpieczony przez Straż Miejską, a także przez uczniów ZS nr 1, przeszkolonych w udzielaniu pierwszej pomocy. 

Uroczyste rozpoczęcie zawodów nastąpi o godzinie 9:30, a pierwszy start o 10:00. Organizatorzy po zawodach zapewniają ognisko oraz gorącą zupę. 

Zachęcamy do udziału i mamy nadzieję, że frekwencja dopisze tak, jak rok temu. Przypomnijmy, w roku ubiegłym, w marszu wzięło udział 59 drużyn ze szkół podstawowych, 60 z gimnazjów i 31 drużyn  ze szkół ponadgimnazjalnych. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: