Dożynki Powiatowo-Gminne już w najbliższą niedzielę w Barwicach

  • KW
  • 2014-09-16 10:13:40
Dożynki Powiatowo-Gminne już w najbliższą niedzielę w Barwicach
  • Foto: TV Gawex

W tym roku, Dożynki Powiatowo-Gminne odbędą się 21 września, w niedzielę, na stadionie miejskim w Barwicach. Organizatorzy zaplanowali dla mieszkańców powiatu szczecineckiego szereg atrakcji, konkurencji, a także zabawę taneczną.

Organizatorami tegorocznych dożynek są Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis wraz z Zenonem Maksalonem, Burmistrzem Barwic. Obok wystawy rolniczo-ogrodniczo-gospodarczej zaplanowano m.in. stoiska z ekologiczną żywnością wytwarzaną na terenie powiatu szczecineckiego, sprzętem rolniczym, rękodziełem, stoiska doradczo-konsultacyjne, degustacyjne. Całość rozpocznie się o godzinie 11.00 uroczystą mszą świętą, następnie, korowodem uczestnicy przejdą na stadion. Niewątpliwie prawdziwą niespodzianką imprezy będzie strzelnica przygotowana przez ASG Borne Sulinowo, paint ball oraz pokaz kawalerii w wykonaniu Szwadronu Kawalerii Ziemi Szczecineckiej. W tym roku, po zakończeniu części oficjalnej, odbędzie się zabawa taneczna. 

Nie zabraknie również wielu konkursów, na laureatów których czekały będą atrakcyjne nagrody rzeczowe, np. parowar, robot kuchenny, a nawet nagrody pieniężne:

1. konkurs wieńców dożynkowych,
2. turniej sportowo-rekreacyjny samorządów powiatu szczecineckiego,
3. najlepsza prezentacja artystyczna gminy,
4. najlepsze stoisko,
5. najsmaczniejsza lokalna potrawa, 
6. najsmaczniejsza nalewka, wino.

Dla mieszkańców Szczecinka, PKS Szczecinek przygotował specjalną ofertę - obok kursów liniowych, kursy dodatkowe do Barwic w dniu dożynek. Autobusy z dworca PKS w Szczecinku odjeżdżały będą w godzinach: 10.15, 12.15, 15.00, 16.15, 18.15. Koszt biletu to 6 zł. 

My już dziś zapraszamy i życzymy dobrej zabawy! Relację z dożynek powiatowych będzie mogli oglądać niebawem na naszej antenie. 

info: Powiat szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: