Bobolice pamiętają o Agacie Mróz - Olszewskiej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2014-09-15 09:34:29
Bobolice pamiętają o Agacie Mróz - Olszewskiej
  • Foto: TV Gawex

Już po raz czwarty w Bobolicach zorganizowano Turniej Piłki Siatkowej Kobiet "Energa Bobolice Cup". Wydarzenie poświęcone było pamięci legendarnej siatkarki Agaty Mróz- Olszewskiej.

Jak powiedziała nam pani Burmistrz Bobolic Mieczysława Brzoza, gdy kilka lat temu wybierano na patrona szkoły gimnazjalnej Agatę Mróz -Olszewską wśród mieszkańców zdania były podzielone. Dziś, wszyscy są już przekonani, że tamta decyzja to był doskonały wybór. Patronka nie tylko jako sportsmenka, ale również jako człowiek zasługuje na najwyższe uznanie.

Gdy organizatorzy turnieju upamiętniającego Agatę zapraszają najlepsze siatkarskie ekipy kraju, zawsze spotykają się z pozytywną odpowiedzią. Jak w trakcie wywiadu powiedział nam trener drużyny Aluprof Bielsko Biała dla świata kobiecej siatkówki Agata Mróz Olszewska to absolutnie wyjątkowa postać, dlatego też gdy otrzymaliśmy zaproszenie na ten turniej nie wahaliśmy się ani minuty. Dla wszystkich ekip, które spotkały się na tym trzydniowym wydarzeniu turniej był okazją do sprawdzenia formy przed rozpoczynającymi się rozgrywkami ligowymi. To właśnie podczas takich wydarzeń poprawia się elementy zgrania zespołu. W tym roku organizatorzy za wstęp nie pobierali żadnych opłat. Wszystkie zespoły zaprezentowały bardzo wysoki poziom gry. Zwyciężczyniami okazały się siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. Zaraz za nimi uplasowały się PGNiG Nafta Piła, Pałac Bydgoszcz i SK Bank Legionovia Legionowo.

Natomiast nagrody indywidualne powędrowały do:

Najlepsza rozgrywająca - Katarzyna Nadziałek (PGNiG Nafta Piła),
Najlepsza blokująca - Aleksandra Trojan (BKS Aluprof Bielsko-Biała),
Najlepsza atakująca - Magdalena Wawrzyniak (PGNiG Nafta Piła),
Najlepsza przyjmująca - Katarzyna Wysocka (SK Bank Legionovia Legionowo),
Najlepsza broniąca - Koleta Łyszkiewicz (BKS Aluprof Bielsko-Biała),
Najlepsza libero - Mariola Wojtowicz (BKS Aluprof Bielsko-Biała).

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: