Zobacz, jakie imprezy odbędą się w nadchodzący weekend

  • KW
  • 2014-09-12 13:37:30
Zobacz, jakie imprezy odbędą się w nadchodzący weekend
  • Foto: TV Gawex

Zlot SCSu na lotnisku Wilcze Laski, a także wernisaż fotografii i święto plonów już w nadchodzący weekend, w naszym regionie. Zobacz, co wydarzy się w mieście i okolicach.

SZTUKA

Na rozpoczęcie weekendu zapraszamy dziś o godzinie 18:00 do Galerii Sztuki ZAMEK. Odbędzie się tam wystawa fotografii pt. "Dwa Światy, Dwojakie Spojrzenie, Dwoje Fotografujących". Matka i syn, Grażyna Tatarek-Trojanowska i Piotr Trojanowski przedstawią swoje fotografie, każde w innym spojrzeniu. 

SPORT - BIEG

W sobotę o godzinie 9:00 w Parku Miejskim, przy wejściu na stadion OSiRu, spotkają się sympatycy biegania. Odbędzie się tam kolejny, pięciokilometrowy bieg parkrun. Po biegu organizatorzy zapraszają pod wieżę Bismarca (Przemysława) na rodzinny piknik zorganizowany z  okazji roku działalności inicjatywy parkrun w Szczecinku. Będzie to doskonała okazja do podsumowań i wręczenia nagród najwytrwalszym biegaczom. 

SPORT - PŁYWANIE

Na szczecineckim basenie w sobotę i niedzielę odbędzie się Międzynarodowy Mityng Pływacki Masters. W sobotę start zawodów o godzinie 13, natomiast w niedzielę o 10. Organizatorzy zawodów spodziewają się około 100 gości, uczestników zawodów z całej Polski i z zagranicy. Startujący w rywalizacji podzieleni są według kategorii wiekowej, w tym przypadku co 5 lat.

SPORT - TENIS

Regionalne Centrum Tenisowe zaprasza na Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów, Skrzatek i Kadetów, Kadetek. Turniej potrwa dwa dni, sobotę i niedzielę, od godziny 9:00. 

SPORT - PIŁKA SIATKOWA

Już od piątku (12.09) do niedzieli (14.09) trwa Turniej Piłki Siatkowej Kobiet ENERGA CUP w Bobolicach. W Hali Widowiskowo - Sportowej przy ulicy Głowackiego obejrzymy mecze czterech zespołów ORLEN Ligi Kobiet. Turniej ten zorganizowany jest z okazji III rocznicy nadania Gimnazjum w Bobolicach imienia Agaty Mróz-Olszewskiej. Start meczów, piątek 16:00. Miłośników piłki siatkowej serdecznie zapraszamy!  

PIKNIK SĄSIEDZKI

Fundusz Tratwa i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej organizują w sobotę Piknik Sąsiedzki. Celem pikniku jest integracja sąsiedzka. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursach i animacjach, a na najmłodszych czekają słodkie poczęstunki i dmuchany zabaw. Początek pikniku o godzinie 15, Osiedle Zachód. 

SPOTKANIE AUTORSKIE

Pasjonaci książek mają okazję wziąć udział w spotkaniu autorskim, organizowanym przez Szczecinecki Klub Fantastyki, z Pawłem Skrobankiem, który jest autorem powieści "Morfirion". Początek spotkania o godzinie 18:00 w sali multimedialnej SAPIK przy ulicy Wyszyńskiego 65 - kino Wolność. Podczas spotkania poznamy osobę Pawła, a także opowie on jak powstawała powieść. 

ŚWIĘTO PLONÓW

Wrzesień to czas dożynek. Tym razem święto plonów będzie obchodziła gmina Połczyn Zdrój. Impreza odbędzie się w miejscowości Łęgi, a rozpocznie się o godzinie 15:30 mszą świętą. Następnie korowód przejdzie na plac przy świetlicy, gdzie nastąpi przekazanie chleba dożynkowego. W programie dożynek zaplanowano Turniej Sołtysów, konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy, prezentacje artystyczne, atrakcje dla dzieci i zabawę taneczną.

WYSTĘP TANECZNY

Nie może Was także zabraknąć w kinie Wolność, w sobotę o godzinie 20:00. Będziecie mogli zobaczyć efekty pracy tancerzy, którzy biorą udział w projekcie realizowanym przez SAPIK. Albert Ciastek wraz z czterema tancerzami przygotował choreografię poruszającą tematykę osobowości ludzkich. Spróbował także odpowiedzieć na pytanie: Kim jestem? Czy mu się to udało? Przekonacie się już w sobotni wieczór. Wstęp na występ to koszt 10 zł. Bilety do nabycia w kasie kina. 

MOTORYZACJA

Dla fanów motoryzacji mamy bardzo dobre wieści. Już w niedzielę, od godziny 10 będziecie mogli oglądać super szybkie samochody i motory, a także obejrzeć wyścigi i drifting. Na lotnisku w Wilczych Laskach odbędzie się zakończenie sezonu motoryzacyjnego i Finałowa III Runda Ultimate 1/4 GP+. Organizatorzy, Klub SCS ze Szczecinka zapewnia, że nie zabraknie wrażeń i niesamowitych obrazów. Wstęp na imprezę to 15 zł., dzieci do lat 12 za darmo.

SPEKTAKL MULTIMEDIALNY

Eachtra, czyli spektakl multimedialny łączący elementy kultur Irlandii, Szkocji, Walii i Bretani już w niedzielę o 17 w szczecineckim kinie. Spektakl potrwa dwa razy po 50 minut. Cena biletów: przedsprzedaż 40 zł, w dniu spektaklu: 45 zł. 

Weekend zapowiada się bardzo ciekawie. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Życzymy miłej zabawy i słonecznej pogody!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: